Foto
Kraj

O víkendu vrcholí základní část kraje

Krajský přebor se blíží do svého závěru základní části. O víkendu se odehrají poslední dvě kola a bude to ještě hodně zajímavé. „Takto vyrovnaná tabulka tady dlouho nebyla,“ toto je možné slyšet v podstatě od začátku soutěže. Pojďme se společně podívat, jak na tom týmy před víkendem jsou a o co bojují. Ve hře o play off je totiž stále 11 týmů a jen tři týmy mají jistou účast v play off. Dokonce půjde i o to neskončit na posledním místě.

FK Vítr z plachet, nováček soutěže je na prvním místě s 29 body. Mají jistotu play off. V sobotu je čeká souboj prvního s druhým. Soupeři jsou Do Dna a právě druhý tým soutěže Remi. Kraj vede mezi střelci Dominik Grätsch, který dal 16 gólů.

FC Remi jsou na druhém místě a mají stejně 29 bodů jako Vítr z plachet. Play off si jistě zahrají a o víkendu je čeká Pumidas a první Vítr z plachet.

FK Lochotín, obhájce loňského titulu je na třetím místě s 26 body. Soupeře o víkendu mají Del Fuego Holýšov a Slavoj. Play off mají již jisté, protože na 8. a 9. místě má 20 bodů Do Dna a Pumidas. Lochotín však má s těmito týmy špatný vzájemný zápas. S týmem Do Dna prohra 0:1 a s Pumidasem 2:3. Na druhou stranu Pumidas a Do Dna hrají proti sobě. Michal Kovács má 15x přihrál na gól a tak vede tabulku asistentů.

UFK Slavoj je čtvrtý a má 25 bodů. Slavojské čeká FK Lochotín a FC Playmakers Plzeň. Může stále skončit po základní části na prvním místě, ale stále nemá jistotu play off.

Pobřeží Kocoviny je na pátém místě a mají 23 bodů. Soupeřem jim bude Wankers a Bee Sting. Pravděpodobně by mělo na play off stačit jedna vyhrané utkání.

FC Uklizenozavás je na šestém místě s 22 body. Jisté play off nemá a čeká je Wankers a Bee Sting.

The Wankers je na sedmém místě a má 21 bodů. Soupeři Wankerů jsou Uklizenozavás a Pobřeží Kocoviny.

Pumidas je na 8. místě a má 20 bodů. Víkend je čeká přímo boj o případné místo v play off a to souboj s Do Dna. Dalším zápasem je FC Remi.

Do Dna je na 9. místě a má také 20 bodů. Důležitým bude souboj s Pumidasem a potéje čeká i Vítr z plachet. Nejlepším brankářem soutěže je zatím Radek Rychna, který za 7 zápasů má 1.4 gólů na zápas.

Del Fuego FC Holýšov je na 10. místě a má 19 bodů. V posledním zápase prohrou s Rabbitem se jim zkomplikovala účast v play off. O víkendu je čeká Lochotín a Playmakers.

Czech Made je na 11. místě s 16 body a pro případnou účast v play off musí vyhrát obě utkání. Soupeře mají velmi hratelné a to Exmet a Oranjes. Pokud obě vyhraje, bude čekat na soupeře, kteří musí v zápasech klopýtnout.

Bee Sting, Playmakers Plzeň a Rabbit Plzeň již do bojů o play off nezasahují, ale mohou ovlivnit případné postupující týmy. Všechny tři týmy mají 13 bodů a po víkendu si rozdělí pozice na 12 až 14 místě.

Exmet je zatím předposlední a má 6 bodů. Vzájemný zápas s posledním Oranjes jim vyšel a Exmet vyhrál 6:0. Exmet čeká Czech Made a Rabbit.

Oranjes je na posledním místě a také 6 bodů jako Exmet. Čeká je také stejná dvojice soupeřů a to Czech Made a Rabbit.

TABULKA KRAJSKÝ PŘEBOR APF - ZDE