Foto

Pohár APF čeká čtvrtfinále! Co říkají zástupci týmů?

Pohár APF už nám dospěl do čtvrtfinálové části, která začíná již tento víkend. Všechny zúčastněné týmy nám poskytly vyjádření k dvojzápasu, který je ve čtvrtfinále čeká a také se nám zmínily, jak se zatím v Poháru APF cítí. Spektrum dosavadních účastníků je stále poměrně široké a uvidíme, jestli se i v nynějších dvojzápasech dočkáme nějakého překvapení.  Pojďme se tedy podívat na jednotlivé duely a jejich účastníky.

FC Inter Plzeň-AFK Hradiště 89

Neděle 19.2., 14:00, Lokomotiva 1

Čtvrtfinálové duely nám v neděli od 14 hodin otevře utkání mezi Interem Plzeň a Hradištěm. Inter coby finalista Poháru APF z minulé sezóny vyřadil v osmifinále Drebins Team po výhře 7:1. To Hradiště dále pokračuje ve své spanilé jízdě, kdy v základní skupině vstalo z mrtvých a v neděli porazilo v osmifinále Oranjes 2:1.

Pavel Frank (Inter Plzeň): Čtvrtfinálového soupeře neznáme a nikdy jsme se s ním ani neutkali, takže jedinou informací pro nás zůstává, že hraje třetí třídu. Rozhodně ho ale nepodceníme, protože svoji kvalitu ukázal v osmifinále, kde zvládl postoupit. Rádi bychom zopakovali výsledek z minulého roku a tím bylo finále. K tomu by nám měly pomoci dvě vyrovnané čtyřky a tak doufám, že se i na tento dvojzápas sejdeme v plné sestavě. Budeme chtít navázat na osmifinálový duel proti Drebins, který nám vyšel herně i výsledkově výborně.

K dosavadnímu tažení Pohárem APF v podání Interu dodal Pavel Frank tolik: Letošní ročník poháru se nám zatím daří. Vyhráli jsme svoji skupinu, když se nám povedlo na druhé místo odsunout silný tým Czech Made. I další týmy z nižších tříd ukazují svojí kvalitu a i proto se v základních skupinách poháru zrodilo několik překvapivých výsledků. Každý zápas v halové části sezóny si užíváme a je to pro nás příjemné zpestření před jarním programem Městského přeboru.

Na druhé straně barikády stojí Martin Janoušek coby zástupce Hradiště. Jak zmínil Pavel Frank, sok Interu by neměl být nikterak podceněn, protože už teď má za sebou velmi úspěšné tažení pohárem a může už jen překvapit. Dle slov Martina Janouška chce Hradiště podat proti Interu bojovný výkon a nasbírat i cenné zkušenosti.

Martin Janoušek (AFK Hradiště 89): Do osmifinálového utkání proti týmu Oranjes jsme nastoupili jako papírově slabší. To se potvrdilo také na hřišti. Oranjes nás přehrávali a byli lepším týmem. I díky velkému štěstí  jsme zápas nakonec ve druhé půli otočili na 2:1 k našemu prospěchu a slavíme postup do čtvrtfinále! Ve čtvrtfinále se postavíme zkušenému týmu FC Inter, který hraje městský přebor. Na oba zápasy se moc těšíme a doufám, že zabojujeme o co nelepší výsledek. Dvojzápas s Interem pro nás bude cenná zkušenost! Již účast ve čtvrtfinále poháru APF bereme jako úspěch!

K dosavadnímu průběhu Poháru APF u Hradiště sdělil Martin Jannoušek toto: Pohár APF jsme přihlásili hlavně proto, že je futsal naším koníčkem, který nás baví a zimní pauza mezi podzimní a jarní částí je moc dlouhá. Navíc pro nás, coby kluky, kteří hrají 3. třídu na uměle trávě, je příjemné ochutnat futsal také v tělocvičně. První tři utkání základní skupiny se nám vůbec nepodařily a my doufali, že uhrajeme alespoň pár bodů. Do dalších zápasů jsme zlepšili obranu a hlavně jsme přidali na týmovosti! Z cíle pár bodů se stalo bodů 15 a my i díky našemu nestárnoucímu gólmanovi Petru Sichingerovi získali postup ze třetího místa.

Odveta se odehraje v sobotu 25.2. ve 17:00.

 

Kojak-Czech Made

Neděle 19.2., 15:00, Lokomotiva 1

Šlágrem čtvrtfinále by měl být duel mezi Kojakem a Czech Madem. Tradiční účastníci soutěží APF na sebe pravidelně narážejí v městském přeboru, kde má Czech Made své béčko a kde Kojak zatím vede tabulku. V osmifinále porazil Czech Made Žraloky 7:2 a Kojak si poradil s Výkopem výhrou 6:4. 

David Křížek (Kojak): Ve čtvrtfinále čeká Kojaky již tradiční soupeř, jeden z favoritů na celkový triumf této soutěže. Ač jsme vcelku hladce prošli základní skupinou a postoupili tedy z prvního místa, los do vyřazovací části k nám nebyl příliš přívětivý. Nebude to pro nás jednoduché dvojutkání, zvláště když soupeř do poháru angažoval do již velice širokého mančaftu některé posily, jako například obrovského muže s obrovskýma rukama, navrátilce mezi tři tyče, či akvizici z druholigového Jeriga. Nás naopak limituje absence dvou klíčových hráčů, jež trápí zranění. Nicméně určitě si jdeme s chutí zahrát a poprat se o postup.

Odveta tohoto čtvrtfinále se odehraje v neděli 26.2. ve 12:30.

 

The Wankers-Bubudorf FC

Neděle 19.2., 16:00, Lokomotiva 1

Coby obhájce titulu měli hráči Wankers v posledním kole až nečekaně dost starostí s Klabavou, kterou vyřadili až po penaltách. Nyní je čeká bojovný Bubudorf, který vyřadil po výhře 5:3 Predators. Wankers bude sice favoritem tohoto utkání, ale již osmifinálové zápasy nám jasně ukázaly, že to nemusí nic znamenat a samotný Bubudorf už potrápil nejednoho favorita. Tyto týmy se spolu naposledy utkaly již v základní skupině, kde nakonec Wankers zvítězili 4:2.

Pavel Kravčík (The Wankers): S Bubudorfem jsme se potkali již několikrát v poháru. Většinou jsme měli více štěstí a dařilo se nám vyhrávat. Bubudorf je velice nepříjemný soupeř s obrovským fanklubem. Hrozně běhají (to jim závidíme), mají skvělé nasazení a několik perfektních individualit. Dvojzápas to bude velice náročný a myslím, že by letos mohlo naše zimní putování skončit a Bubudorf překvapit. Každý rok se jim v poháru daří a letos by to mohli dojít velice daleko. Tak snad to budou pěkné zápasy a oba týmy si to užijí.

Zatímco v kraji se Wankers moc nedaří, hodnocení dosavadního pohárového tažení je i dle slov kapitána Kravčíka zatím vesměs pozitivní: Ve skupině se nám překvapivě dařilo a vybojovali jsme plný počet bodů se skóre 38:5. Štěstí, které nám nepřálo letos v kraji, jsme si vybírali v poháru. Nejvíce se to ukázalo v zápase s Klabavou, když Vašek Suda kopal první penaltu. Vystřelil vlevo po zemi a brankář míč chytl. Již se začal radovat i s lavičkou soupeře, ale jelikož míč vyrazil nahoru a ten spadl do brány po nějaké chvíli - tak gól platil. Paradoxně nám pomohlo, že na pohár chodili méně vytěžování hráči a někteří také z C-týmu. Byl tam vidět větší hlad po vítězství.

Branku Bubudorfu bude proti Wankers strážit letos úspěšný Jan Sovadina, kterého jsme před tímto dvojzápasem také vyzpovídali.

Jan Sovadina (Bubudorf):  Na čtvrtfinále se těšíme, s Wankers jsou to prakticky vždycky kvalitní zápasy, navíc hrány v duchu fair-play, s minimem faulů. Pro nás je i po trochu nepovedeném podzimu ve 2.třídě čtvrtfinále velkým úspěchem. Wankers jsou favority a to i na celkové vítězství v Poháru, nicméně chceme je zkusit potrápit a mít bez ohledu na výsledek ze čtvrtfinálového dvojzápasu dobrý pocit.

K dosavadnímu průběhu Poháru APF se nám brankář Bubudorfu vyjádřil takto: S dosavadním průběhem Poháru jsme zatím spokojení, ve skupině jsme sice během prvních pěti zápasů tři velmi těsně prohráli, ale nakonec se nám ze skupiny postoupit podařilo, což je vždy náš hlavní cíl. Poslední tři zápasy ve skupině jsme navíc byli v situaci, že jsme museli každý zápas vyhrát, takže by se dalo říct, že nás po postupu z osmifinále čeká s Wankers už vlastně páté kolo play-off.

Odveta je naplánována na sobotu 25.2. od 18 hodin.

 

FC Palasio Plzeň-Warriors

Neděle 19.2., 20:00, Lokomotiva 1

Úvodní čtvrtfinálové zápasy uzavře v neděli večer střetnutí Palasia a Warriors. Palasio se postaralo o nejvýraznější výhru v osmifinále, když porazilo Zmar 10:0. Warriors dokázali porazit Tahouny 5:1 a pokračují ve své spanilé jízdě. Nedělní zápas bude vůbec prvním střetnutím těchto týmů.

Ondřej Svítil (FC Palasio Plzeň): Osmifinále jsme zvládli v klidu a s přehledem a nyní už se soustředíme na čtvrtfinálové bitvy s důraznými hráči Warriors. Věřím, že tým zužitkuje loňské pohárové zkušenosti a má na to postoupit do semifinále!

Prozatimní průběh poháru hodnotí kapitán Palasia následovně: Základní cíl, tedy postup ze skupiny jsme splnili. Nakonec se naše skupina A ukázala jako nejvíce vyrovnaná, a proto konečné druhé místo bereme. Nicméně máme v paměti dva propadáky, konkrétně prohry s Wankers a Hradištěm, ze kterých jsme se snad poučili. V poháru chceme dojít co nejdále a uděláme pro to maximum!

Jak zmínil sám Svítil, Warriors budou nepříjemným sokem a na reakci z jejich tábora je vidět, že rozhodně nic nevzdávají.

Jakub Volák (Warriors): Co se týče čtvrtfinále a naší formy, myslím, že jsme na tom hodně dobře. Palasio je silný tým s dobrými střelci, za zmínku stojí třeba Štolle s asi 10 brankami v Poháru, na kterého si asi budu muset dát velký pozor. Nikdy jsme s nimi nehráli, takže jsme sami zvědaví, jak se představí, ale myslím, že papírově jsou favorité oni. My si však věříme! Naš cíl se sice splnil, ale věříme si na semifinále. Soupeř není k neporažení, ostatně prohrál v Poháru vícekrát než my. Základ je u nás kvalitní defenzivní práce s použitím všech dostupných sil a prostředků. Proto nás soupeři nemají rádi, jsme občas příliš tvrdí. Ale naše tvrdá obrana má i kladné stránky a to počet obdržených branek (8 za 9 utkání). Vepředu jsme hodně týmoví, nehrajeme na individuality, střílí každý kdo má nohy a kdo se trefí.

K dosavadnímu průběhu v Poháru APF dodává Jakub Volák coby zástupce Warriors následující: Naším cílem v Poháru byl zopakovat loňský úspěch, kdy jsme se dostali z 2.místa ve skupině a pak přes silné Šeptem až do čtvrtfinále. Zde jsme vypadli s Czech Made, což se dalo čekat.

Náš cíl se tedy splnil, ač to skupinou občas drhlo... Hlavně zápasy s Predátory (1:2) a Persií (2:2) nás dost štvaly, jelikož to rozhodlo o těžším losu při postupu do osmifinále. Tahouni byli jasnými favority a my jsme k tomu tak přistoupili. Ač výsledek s nimi (výhra 5:1) nehovoří pro jejich tým nijak pozitivně, byli těžkým oříškem. Většinu utkání měli míč u nohou, ale naší kvalitní defenzivou se těžko dostávali až k brance. My hráli zejména na protiútoky a v závěru jsme využili jejich powerplay, kterou jsme vzadu zvládli a navíc dali 2 branky přes celé hřiště. Dá se říct, že hráli moc profesorsky a chyběla jim přímočarost.

Odveta se odehraje v neděli 26.2. v 13:30 hodin.