Foto

Zbylý program Kraje a situace v tabulce

V krajském přeboru nám zbývá odehrát 2 víkendy, pro každý tým 3 zápasy a celkem 32 zápasů, které rozhodnou o tom, kterých 8týmů postoupí do play off, a pro kterých 8 sezona končí.

 

 1. Pobřeží Kocoviny – tým, který vede s 34 body celou soutěž, body ztratil jen za remízu 7:7 s UFK Slavoj a postup má již jistý, zaroveň by bylo velkým překvapením, kdyby neudržel první pozici. Ve zbylých třech zápasech se utkají s Czech Made, Hutchinson a Rabbit Plzeň.

 2. UFK Slavoj – tým zatím získal 26 bodů, poslední 4 zápasy neztratil a předtím získal cennou remízu s Kocovinou. Určitě bude chtít udržet 2.místo v tabulce ale zrovna lehký los ho nečeká, v posledních kolech mu budou soupeři FC Krize, kde by zaváhat neměl, dále rozjetý FC Playmakers, kteří na poslední chvíli doháhí ztrátu a bojuje o play off a silné Del Fuego Holýšov, které zatím drží 3.pozici

 3. Del Fuego Holýšov – Na jistotu play off mu chybí získat 1 bod, pokud pomýšlí na úspěch v základní části a případně i 2.místě, na které ztrácí 2 body, tak má i soupeře ze spodní poloviny a UFK Slavoj, se kterým by se měl přetahovat právě o 2.pozici. Del Fuego má tedy vše ve svých rukou. Soupeři jim budou již zmíněné UFK Slavoj, FC ANT Studio a The Wankers.

 4. Czech Made – zatím mu patří 4.příčka, za kterou si může hlavně špatný začátkem, kde z prvních 3 zápasů získal jen 2 body, pak se vrátil na vítěznou vlnu a je opět v horních patrech krajského přeboru. Ve zbylých 3 zápasech má, ale silné soupeře. Čeká ho Pobřeží Kocoviny, FC Remi a slabá FC Krize. Pro CM to nebude nic lehkého posunout se v tabulce výš nebo alespoň udržet svojí pozici, na kterou mají zálusk další týmy.

 5. Rabbit Plzeň – Po loňském 10.místě si letos vede skvěle a drží výborné 5.místo s nemalou nadějí na posun výš. Krom silné Kocoviny ho čeká průměrný Bee Sting a i letos ne moc stabilní Pumidas. Proti těmto 2 týmům musí plně bodovat, pokud chce pomýšlet a dobrou výchozí pozici v Play off. Bez těchto bodů bude mít problém ve vyrovnané tabulce play off udržet.

 6. Exmet – Také příjemným překvapením letošního ročníku. V posledních kolech se trochu zadrhl a v tabulce se propadl, ale to ztrátami se silnýmy týmy Kocovinou 2:4 a Del Fuegem 3:3. Exmet má podobné jako Rabbit zajímavý los. Také ho čeká Pumidas, dále slabá FC Krize a v posledních týdnech ne úplně silné FC Remi, ale rozhodně tým, který má kvalitu. Taktéž, pokud neuspěje v zápase s Pumidasem a FC Remi tak bude mít těžké udržet nakonec play off, body s FC Krize jsou povinností.

 7. FC Remi – zatím jen 7.místo a jako obhájce stříbra myslím, že tým pomýšlel na víc. Pravdou je, že i loni postupoval do play off ze 7.místa a následně urval stříbro. Nicméně na udržení play off má náskok jen 3 bodů a tak musí na konci základní části zabrat. Tým Remi totiž poslední 3 zápasy prohrál a obdržel hrozivých 30 gólů, ale měl i těžké soupeře UFK Slavoj a Pobřeží kociviny. Remi ovšem krom letos bídných Wankers čekají těžcí Czech Made a Exmet. Remi ovšem na udržení play off bude muset získat pravděpodobně min 4 body, protože se na něj dotahují FC Playmakers, kteří mají lepší vzájemný zápas.

 8. FC RS – jsou poslední, kdo zatím drží postupovou pozici. Tým FC RS ovšem nemá zrovna formu a po výborném rozjezdu z posledních 7 zápasů získalo jen 3 body za výhru nad Del Fuegem. Co trochu hraje naopak pro FC RS, je výborný los. Z týmů, který bojují ještě o play off bych se nebál říct, že ho mají nejlepší. Čeká ho zatím bez bodu Hutchinson, dále slabý FC Splávek a přímý soupeř o play off FC ANT Studio. Takže jeho pozice je možná lepší než třeba FC Remi. Rozhodně se o play off můžou připravit spíše jen sami.

 9. FC Playmakers – zatím drží 9.pozici a jeho výkony a výsledky mu dávají naději dostat se na poslední chvíli do play off. Los mu trochu pomáhá, když ho čekají 2 slabé týmy FC Splávek a The Wankers. Zde když ztratí tak pro ně naděje podle mě končí, dále pak těžký a vyrovnaný UFK Slavoj, ale pokud Playmakers udrží formu, jsou schopni i je porazit.

 10. FC ANT Studio – zatím na 10.pozici jen na horší skore oproti FC Playmakers. Stejně jako oni ztrácejí na play off jen 2 body. Los Čekají je Bee Sting, FC RS a Del Fuego Holýšov. Proti ANT hraje fakt, že prohráli minulé kolo s FC Playmakers, čímž by si výrazně polepšili. Horší vzájemný zápas mají i s Pumidasem, který má také stejně bodů jako oni. Situace ANT je proto podle mě složitá a do play off letos opět neproklouzne.

 11. Pumidas – Zatím tabulkově až na 11.místě, ale jeho pozice není vůbec zlá. Na 8.místo ztrácí jen 2 body, s týmy FC ANT studio, FC Playmakers a FC Remi mají lepší vzájemný zápas a soupeři je čekají z pozic také bojující o play off. Čeká je Rabbit Plzeň, Exmet a zatím bezradný Hutchinson. Zisk 9 bodů proto není nereálný a prakticky výsledky Pumidasu rozhodnou o celé podobě první osmičce. Jeho zápasy slibují napětí a emoce.

 12. Bee Sting – Za 12 zápasů získal jen 13 bodů a na play off ztrácí již 5 bodů a jeho pozice je již velmi složitá. Ve zbývajících zápasech ho čekají FC Splávek, FC ANT Studio a Rabbit Plzeň. Také on může být tím týmem, kdo někoho ze svých soupeřů připraví o play off.

 13. The Wankers – jeho stávající pozice je určitě zklamáním. S 8 bodovou trátou na play off a vzájemnými zápasy ostatních týmů je již bez šance na play off a všechny síly tak bude spíše upínat k poháru APF. Ve zbytku soutěže se utká s týmy Del Fuego Holýšov, FC Remi a FC Playmakers. Také je jen týmem, který může zbytek kraje ostatním v boji o postup jen znepříjemnit.

 14. FC Splávek – také již bez šance na postup a bez opor loňské sezony předvádí jen slabé výkony, které stačili jen na zisk 10 bodů. Zápasy mu zbývají odehrát s týmy Bee Sting, FC RS a FC Playmakers.

 15. FC Krize – tým, který jako loni doplatil na úzký kádr a slabou morálku. K poslednímu zápasu vůbec nedorazil a opět kraj jen doplňuje a občas někoho připraví o body. Zbytek sezony odehraje s týmy Exmet, Czech Made a UFK Slavoj a doufám, že k nim dorazí a nezkazí tak zbytek kraje ostatním

 16. Hutchinson – posledním týmem, který zatím nezískal ani bod a je bez šance poslední. I přes některé dobré výkony mu body ovšem nebyly přány a snad přece jen nějaký získá v posledních 3 zápasech proti týmům Pobřeží Kocoviny, Pumidas a FC RS.

autor: PD