Foto

Slavoj s přehledem obhájil prvenství v superpoháru, vedení APF se v přestávce mlátilo palcátama po hlavě

Velmi prestižní Superpohár APF 2016 měl letos jen jeden nový tým. Úřadující UFK Slavoj loni startoval až jako 1. vícemistr Krajského přeboru po omluvě mistra, týmu Do Dna. Turnaj si oblíbil a slíbil, že udělá vše pro obhajobu vítězství. UFK skutečně prvně vyhrál Krajský přebor a právo obhajoby si vybojoval. Druhým zkušeným týmem byl The Wankers, který zase opanuje Pohár APF, třetím týmem ALL-STAR APF, tým složený z hvězd Asociace plzeňského futsalu jen pro tento turnaj a jediným nováčkem tak byl tým FC Kojak, tradiční a silný tým plzeňského futsalu loni poprvé vyhrál městský přebor.

Los určil první semifinálovou dvojicí obhájce Slavoj proti hvězdám APF. Přeci jen sehranější univerzitní tým měl proti více individuálně hrajícímu ALL-STARU mírně navrch a góly Krčála, Rušňáka a Petrů v poločase vedl 3:0. Ve druhé sice snížil Pleier, ale Langer a Folejtar svými góly vrátili Slavoji pohodu. Po kosmetickém snížení střelce Šebka nakonec vyhrál Slavoj 5:2.

Ve druhém semifinále nastoupil loni bronzový pohárový specialista The Wankers proti městskému přeborníkovi  FC Kojak. Zajímavostí duelu bylo, že oba týmy mají ve svém středu identická dvojčata. U Wankers jsou to Sudojc, proti nim Křížkojc. V otevřeně útočném futsalu se ujal vedení tým holohlavců, nejprve několik jejich šancí vychytal mrštný Sinkule, proti ráně Michaela Křížka ale neměl šanci. The Wankers srovnali skóre v poslední minutě první půle, na 1:1 dal Dobiáš. V bojovném zápase převážila miska vah nakonec na stranu Kojaků. Na 2:1 dal druhý Křížek, David. Při riskantní hře Wankerů v posledních minutách rozhodl do prázdné dvěma góly Strejček.

V následné pauze se nám předvedl v Plzni nový sport. Středověký kontaktní boj nám představil klub HMB Plzeňáci. Že nejde o nějaký nacvičený šerm v punčocháčích bylo zřejmé už při jejich nástupu. Ale i tak mnohé překvapilo, jak se do sebe šest po zuby v železe ozbrojených bláznů pustilo hlava nehlava, meči, palcáty či sekyrami, jak nám vysvětlil kapitán týmu, s cílem jakkoliv povalit soupeře.

V boji o třetí místo se vedení ujal tým ALL-STAR brankou Šebka. Onanisti (ne nadávka, ale překlad anglického Wankers) ale chtěli loňskou medaili obhájit, zabrali a brankami Krále, Pavla Sudy, Kravčíka,  Likeho, Vorla a Vitouše otočili první půli jednoznačně ve svůj prospěch na 6:1. Ve druhé sice snížil Mašek, následně ale jakoukoliv naději na dramatizaci uťali Dobiáš a Vitouš na 8:2. ALL-STAR ještě zvládlo snížit góly Šebka a Juhy na 8:4, bronz přesto jasně obhájil tým The Wankers.

Další pauzu mezi zápasy nám opět zpestřili klucí v brnění. Ti při první pauze vybízeli přítomné, ať si to jdou zkusit. Nabídku přijali předseda APF Kalina a člen organizační komise APF a vedoucí Superpoháru Aleš Hess. Oba se v zápalu boje dvou na dva dostali do pětiminutového souboje jeden na jednoho, kdy si vyměnili pár pěkných ran po přilbě mečem či palcátem, souboj však skončil totálním vyčerpáním z boje v třicetikilovém brnění a tedy remízou, kterou přítomní ocenili upřímným potleskem.

Vrchol večera a finálový boj začal lépe tým Kojaku. V 8. minutě se trefil Ježek. V tu samou minutu ale vyrovnal za Slavoj Vitouš. V nádherném a bojovném zápase přes mnoho šancí poločas skončil 1:1. Na počátku druhého otočil na 2:1  Folejtar. Útočící Kojak potrestal za menší koncentraci při bránění následně slepenými góly Vitouš a Langer. Za stavu 54:1 Kojaku už nezbývalo než riskovat, Slavoj ale měl svůj den, v brance se překonával Vančát, tak nakonec UFK přidal branky Vitoušem a dvakrát Krčálem a zničil svého soupeře jednoznačně 7:1.

Poháry a ceny pro vítěze následně spolu s Alešem Hessem z APF předal starosta Plzně 3 Radislav Neubauer. Týmy pak šli oslavit pěknou futsalovou sobotu a blížící se vánoční svátky do Amigos baru, který byl letos partnerem Superpoháru.