Foto
Organizace Město Rozhovor

Jak si vedou týmy v soutěžích? Ohrozí nás nová opatření?

Vlastně to už celé začalo vypadat hodně idylicky. Městské soutěže v podzimní části sezóny se začaly normálka hrát a hospody kolem Slávky byly plné hráčů a dnes už i hráček APF. To všechno je teď ale dost možná opět v ohrožení a APF tomu bude muset čelit… Ohledně situace s opatření kvůli Coronaviru se snažíme jednat a rozebírat možné scénáře. Samozřejmě nechceme, aby došlo k uzavření podzimu ani na chvilku. Stačí, že nám padlo pár odkladů od týmů a jeden hrací den odložilo počasí“: řekl pro náš web předseda APF Michael Sinkule.

Soutěže se každopádně rozjely, i když podle slov předsedy nešlo vše zcela optimálně: Mrzí mi přístup některých lidí k našemu vedení. Každý by si měl uvědomit, že tuto činnost všichni děláme ve svém volném čase. Nechodíme si jen kopnout, ale musíme dodržovat pravidla, která jsou nastavena“. Na druhou stranu však předseda pochválil týmy za to, že v poslední době padá méně červených karet a apeluje na všechny hráče, aby se o udržení tohoto trendu snažili i nadále. Podzimní část sezóny odstartovala utkání městského přeboru. Ten přes problematické jaro plné omezení doznal určitých změn. Splávek se musel spojit s Novou Vsí a účastníky města doplnil Pumidas B. Do Ugandy jedou Pandy do soutěžního zápasu nenastoupili a po 3 kontumacích už do tohoto ročníku nezasáhnou. Soutěž je zatím výsledkově poměrně vyrovnaná a trošku rozházená, protože ke spoustě zápasům ani nedošlo. Uplynulý víkend nezastihl v nejlepším rozpoložení Inter, který po překvapivé plichtě s Lochotínem podlehl Kojaku 1:9. Rezerva Pumidas má na svém kontě 7 bodů poté, co v neděli porazila Splávek Novou Ves 6:3. Posledním víkendovým kláním byl ve městě duel Drebins s Palasiem, které po trefách Denka, Skalozubova a Štolleho vyhrálo 3:1. 

V 1.A třídě je zatím suverénní Psycho, což potvrdilo i víkendovou výhrou 4:1 proti Tahounům, když dvakrát přesně mířili Adam Malý a Martin Krušina. Na chvostu tabulky jsou zatím Dream Team a Plzeňský ležák, které do nynějška nezískaly jediný bod. V 1.B třídě se o čelo dělí s 9 body v tabulce Warriors, Jerigo a také Camerlengo. Poslední jmenovaný tým se sice mohl čelu o víkendu trhnout, ale v Tvojí mámě našel po prohře 3:5 svého přemožitele. Tvoje máma tak po výhře nad Dragonama zaznamenala nejen svojí druhou sezónní výhru, ale také pobavila diváky. Ve 2. poločase totiž opustil Miloš Šoltys svou branku a při pokusu Jonatána už všichni počítali se změnou skóre. Ta se kvůli tyčce nekonala a když Bejky pak orazítkoval i druhou tyč, Šola už si jen v klidu vzal míč. I takové dny jsou… :)

Úvodní kola 2.A třídy zachytila ve skvělé formě Real a DAB. Tyto celky mají ze 4 utkání shodně 12 bodů, což se může podařit i klukům z Excelentu, kteří mají ještě zápas k dobru. Na své podzimní body v této skupině pak ještě čekají Hurikáni, Fotbalisti a Bory, jejichž víkendový zápas proti Napalmu byl kontumován. Se začátkem 2.B třídy musí být spokojeni v Internazonale. Ti zatím neztratili ani bod a mohou tak utéct Fighterům, kteří mají stejný bodový zisk, ale odehráli o jedno utkání navíc. Na opačné straně tabulky je s jednou plichtou Brush a bez bodu FC RS.

Zatímco se v jedičce Dream Teamu nedaří, jeho rezerva ve 3.A třídě posbírala ze 3 zápasů 9 bodů. Tento bodový zisk má se zápasem navíc i TJ Bouda, která po zásazích Kubáska, Sedláčka a Svobody porazila v neděli Starý dřeváky 3:1. Starým dřevákům tak patří pořád předposlední příčka s 1 bodem. Za nimi je v tabulce už jen FC Persie, která na body ještě čeká. 3.B třídě vévodí s 10 body FC Veselá. Ta o víkendu porazila Fotbalisty B a ti zatím zůstávají vespod tabulky bez jediného bodu.

Málokoho asi překvapila vzhledem k předchozí sezóně i letní lize suverenita Tigonů. Tento mladý tým zatím vyhrál všechny zápasy. Stejně je na tom s 9 body i Kometa, přičemž oba týmy za sebou mají 3 odehraná kola. Stejný bodový zisk evidují i kluci z Pilsen Boys a Legendární Háčkovy Levé, ale tyto týmy už odehrály 4 zápasy. Nováčci z Karoch Crew, tak jako Magna a International na bodový zisk ještě čekají. 4.B třída má zatím suverény v podání rezervy DABu, Kanonýrů a PerfectLandu. Příjemnou změnou v soutěži je v současnosti to, že se v (ne)závislých rozchytává po různých trablích matador Petr Votýpka a vrací se tak zpět mezi tyče.

Jestli vás budeme moci informovat v dohledné době o dalších odehraných utkáních je hlavně na naší vládě. Vzkaz vedení APF je však v tomto směru jasný. Zatím dle nařízení vlády a konzultaci s lékaři a právníkem hrát můžeme s nějakým případným omezením, ale celou věc budeme řešit na mimořádně schůzi Organizační komise. Pokud by došlo k přerušení jako v minulé sezóně na jaře, tak se týmům bude vracet část peněz, která ze peněz nebyla použita," prozradil Michael Sinkule, který také dodal, že ohledně Poháru APF i KP je situace podobná. Do poháru se týmy mohou nadále hlásit a počítá se s tím, že se soutěž normálně odehraje. Do konce týdne by se měla konat i schůze OK, která nám k dalšímu dění asi řekne více. Případné závěry zveřejníme na našich kanálech na sociálních sítích.

 

-JŽ-