Foto
Kraj Pohár Rozhovor

V sobotu první semifinálové zápasy. Co nám řekli zástupci týmů?

První březnová sobota přinese první utkání semifinále Krajského přeboru a Poháru APF. Kraj přinesl dva překvapivé postupy. Wankers z osmého místa přešlo přes krajského vítěze základní části FK Vítr z plachet. Proti Wankerům jde obhájce FK Lochotín, který přešel přes Uklizenozavás. Další překvapením je Pumidas, který v základní části skončil na šestém místě, Remi bylo třetí. I tak Pumidas vyhrál první i druhé utkání a postoupil. Proti nim se postaví loňský finalista UFK Slavoj, který přešel přes Pobřeží Kocoviny. Jak hodnotí čtvrtfinálové zápasy zástupci týmů? A co očekávají od semifinálových soupeřů?


KRAJSKÝ PŘEBOR | Semifinále

FK LOCHOTÍN - THE WANKERS

Tomáš Štverák (FK Lochotín): Uklízečky vyhráli první zápas se štěstím o tři branky a bylo na nich vidět velké sebevědomí. Před druhým zápasem se snažili bojovat na všech frontách a tak je naše výhra o 11 branek asi moc nepotěšila. Proti Wankers chceme postoupit. Kluky známé a víme co nás čeká.

Pavel Kravčík (The Wankers): Vyhrané zápasy proti Větru byly asi tím nejlepším, co jsme zatím ve futsale dokázali. Je to takové symbolické, brzo budeme mít 10 let a nakonec jsme to z nejnižších soutěží dotáhli do semifinále kraje. Je to takový malý sen. Vítr byl opravdu silný soupeř a myslím, že se pravidelně bude umisťovat vysoko.

V kraji jsme dostali Lochotín do semifinále. To mluví samo za sebe. Kdo viděl minulý týden, kdy se sešla "reprezentační čtyřka" a totálně přehrála Uklízečky, musí uznat, že to bude vraždění neviňátek. V základní skupině jsme dokázali remizovat 3:3, ale sestava Lochotína nebyla silná. Taktiku už máme vymyšlenou. Všichni si bereme dvacetikoruny na kolotoč... :)

1. utkání se hraje 2. 3. 2019 v 15:00 hodin ve SH Lokomotiva 3
2. utkání se hraje 9. 3. 2019 ve 12:00 hodin ve SH Lokomotiva 1


UFK SLAVOJ - PUMIDAS

Ondřej Lenk (UFK Slavoj): Pumidas je hodně podceňovaný tým, což dokázali i ve čtvrtfinálových zápasech. Remi byli jasným favoritem a stejně vypadli. Remi za celou sezónu prohráli 7x a 3x právě proti Pumidasu. I náš tým v sezóně s Pumidasem ztratil body, když se Pumidas nevzdal a v závěru utkání dotáhl 3 gólové manko. Bude záležet v jaké sestavě se oba týmy na zápasy sejdou, rozhodně to bude velmi vyrovnaný duel.

Jaromír Hanuš (Pumidas): Naším letošním cílem byl postup do play off, a proto jsme s postupem do semifinále velice spojeni. Jedním z rozhodujících momentů proti Remi byl první zápas, ve kterém jsme i přes slabší sestavu dokázali uhrát dobrý výsledek pro odvetu. V druhém zápase jsme již byli v plné síle a soupeře přehráli. Pokud by se tým Remi scházel jako na začátku sezóny, byl by postup do semifinále výrazně těžší.

Slavoj, jako loňského finalistu považujeme za favorita na postup do finále. Nám se ale v posledních zápasech celkem dařilo a pokusíme se soupeři postup co nejvíce znepříjemnit. Jako ve většině zápasech bude z naší strany hodně záležet na sestavě, ve které se sejdeme.

1. utkání se hraje 2. 3. 2019 v 13:00 hodin ve SH Lokomotiva 3
2. utkání se hraje 9. 3. 2019 v 13:00 hodin ve SH Lokomotiva 1POHÁR APF | Semifinále

THE WANKERS - FC JERIGO 1994 PLZEŇ

Pavel Kravčík (The Wankers): S Tahouny se potkáváme často a většinou úspěšně. Dva zápasy v poháru byly asi ty nejhorší z naší strany, které jsme letos zahráli. Ale jinak to byl vyrovnaný futsal a nám pomohla také kontumace prvního zápasu za hráče Tahounů mimo soupisku. Taky bych chtěl pozdravit pana Nádvorníka, kterému přezdíváme Ronaldo. Šlo přes něj 80% gólů, asi to prodal za párek. :)

V Kraji máme Lochotín a do poháru dostaneme Jerigo... těžší kombinace už asi neexistuje. Pokud by nepřijela Brazílie. :) A v tom je futsal krásný, žádné kamarádíčkování, žádné protekce. I přestože za nás chytá nový předseda, máme těžký los. Takže kašlete na fotbal, kde to rozhodčí pouští za klobásu a hurá na futsal. Favoritem bude Jerigo, plácají druhou ligu a vůbec ne špatně. Doufám, že to budou pěkné zápasy a ať postoupí hezčí, protože lepší nejsme. :)


Jiří Pechr (FC Jerigo):
Postup přes Palasio byl těžký. Palasio ukázalo svoje kvality, kdy především v prvním zápase jsme byli v silné sestavě nám chvílemi solidně zatápělo. Do odvety jsme nastoupili oslabeni a kladli jsme důraz na to ukopat postup, což se naštěstí povedlo. Zápas s Wankers bude podobně těžký, záležet bude hodně na tom, jak nám zápasy budou kolidovat s 2.ligou nebo velkým fotbalem. Náš cíl je pořád stejný a to obhajoba prvenství.

1. utkání se hraje 2. 3. 2019 v 14:00 hodin ve SH Lokomotiva 3
2. utkání se hraje 9. 3. 2019 v 14:00 hodin ve SH Lokomotiva 1

 

FC KOJAK - 3 PROMILE

David Křížek (FC Kojak): Ač nás v obou utkáních čtvrtfinále trápila špatná docházka a soupeř srdnatě bojoval, dokázali jsme splnit roli favoritů a postoupit do semifinále. Tam nás opět čeká pro nás neznámý protivník. Znovu věřím v naše kvality, přejedeme, vymažeme, Pavel se rozstřílel a pouštěč se zbláznil, běhá po celým place. :)

Tomáš Křen (3 promile): Splávek byl velmi dobrý soupeř, to ukazuje i druhý zápas kdy za stavu 4:1 měli nakročeno k obratu z prvního zápasu. Nakonec se nám povedlo zabojovat a se štěstím jsme postoupili. Kojak je tým co má velkou kvalitu a zápas to bude těžký. Bohužel z důvodu velkého fotbalu nám bude chybět 5 hráčů, kteří se podíleli na celém turnaji, včetně brankaře. Bude to zajímavé :-). Ale už tak je to pro tým 3 promile velký úspěch!

1. utkání se hraje 2. 3. 2019 v 12:00 hodin ve SH Lokomotiva 3
2. utkání se hraje 9. 3. 2019 v 15:00 hodin ve SH Lokomotiva 1

 

(ms)