Foto
Kraj

KRAJSKÝ PŘEBOR | V sobotu první čtvrtfinálové zápasy

Základní část velmi vyrovnané sezóny Krajského přeboru máme za sebou. V posledním víkendu a dvojzápasech se bojovalo o účast ve vyřazovací fázi. Na prvním místě se umístil nováček soutěže FK Vítr z plachet. Do osmičky nejlepších se tentokrát nedostal tým Do Dna, Del Fuego FC Holýšov, Czech Made, nebo Rabbit. V posledním víkendu dokázalo vyhrát Oranjes a poslalo na poslední místo letošního ročníku tým Exmetu.

ROZPIS: 1. utkání, sobota 16. 2. 2019, SH Lokomotiva 3

09:00 FK Vítr z plachet - The Wankers
14:00 FC Remi - Pumidas
15:00 FK Lochotín - FC Uklizenozavás
16:00 Pobřeží Kocoviny - UFK Slavoj

 

FK VÍTR Z PLACHET - THE WANKERS

Souboj prvního proti osmému. V základní části vyhrál zápas Vítr z plachet 7:4 (4:1). Vétr z plachet dochází na zápasy v často stejné sestavě a na odehrání základní části jim stačilo 11 hráčů a 1 brankář. Většinu nováčkovského týmu tvojí bývalá hráčská základna juniorky i Áčka Indossu (nyní Interobalu). Za tým nastupuje i Jakub Mižár. Nejlepším střelcem základní části i týmu je Dominik Grätsch s 19-ti góly. Za ním je se 17-ti góly Marek Havlas. Wankers má rozehraný i Pohár APF, ale do Krajského přeboru nastoupilo 17 hráčů a 3 brankáři. Nejlepším střelcem Wankers je se 16-ti góly Adam Like.

Marek Havlas (FK Vítr z plachet): Čtvrtfinálový souboj s týmem wankers vidím poměrně jako náročný. Mají určitě silné mužstvo a už pár let hrají spolu. Je tam pár individualit které jsou schopné rozhodnout těžké zápasy. Takže tento souboj bude určitě dost vyrovnaný a může vyhrát každý tým. Důležité bude jak k tomu přistoupí náš tým.

Pavel Kravčík (The Wankers): Letošní kraj byl asi nejkvalitnější, který pamatujeme. Pro nás je velký úspěch, že se nám podařilo proklouznout do play off. Jsme takové malé krajské jezulátko, které dostává celoročně dárky. Ať už je to možnost hrát skvěle organizovaný Krajský přebor, nebo potkávat skvělé futsalisty z reprezentace či české nejvyšší ligy. Většina našeho týmu jsou kopyta, ale nedáme Větru nic zadarmo a ten poslední dáreček v podobě postupu si užijeme.

 

FC REMI - PUMIDAS

Souboj třetího proti šestému. Remi v letošním roce ukazují výborné výsledky. Jenže špatná bilance přišla právě proti Pumidasu, který Remi porazil vysoko 8:1 (4:1). A to právě zápasem v posledním víkendu základní části. Pumidas si účast v Play off zajistili v posledních dvou zápasech a to proti Do Dna a právě Remi. Pokud bude tento tým jezdit podobně i ve čtvrtfinále, tak to Remi nebude mít vůbec jednoduché. Nejproduktivnějším hráčem základní části je z Pumidasu Stanislav Velík, který dal 18 gólů a na 12 asistoval.

Petr Škarda (FC Remi): Po zkušenosti z minulého víkendu, kdy jsme s Pumidas prohráli v základní části si myslím, že nás čeká těžký dvojzápas. Soupeř je sehraný a futsalem žije tak jako my. I když jsme posledně dostali nakládačku, tak očekávám vyrovnaný souboj se šťastnějším koncem pro Remi.

 

FK LOCHOTÍN - FC UKLIZENOZAVÁS

Souboj druhého proti sedmému. Zápas v základní části vyhrál Lochotín 9:5 (3:3). Lochotín není třeba představovat, ale určitě stojí za zmínku jejich posila v průběhu kraje a to jeden z nejlepších futsalistů ČR Lukášem Rešetárem. Ten již nastoupil do několika zápasů a dává se tím tušit, že letošní soutěž je opravdu vyrovnaní a Lochotín raději do dalších bojů vystužila svoji již nabitou soupisku. Lochotín obhajuje vítězství z loňské sezóny. Naopak Uklízečky umí hrát takticky a v dlouhé šňůře výher se jim povedlo odrazit z posledního místa a dostat se až do Play off. Nejlepším střelcem týmu je zkušený Venca Bezdička, který dal 16 gólů.

Karel Fürbacher (FK Lochotín): Myslím, že nás nečeká vůbec jednoduchý soupeř. Mají v týmu kvalitní futsalisty a bude to boj o každý míč. Budou to pro oba týmy hodně zajímavé zápasy.

Ondřej Pondělík (FC Uklizenozavás): Lochotín byl naprosto jediný tým, který jsme do play off nechtěli (smích). Nedá se nic dělat a pokusíme se vybojovat překvapení čtvrtfinálových soubojů. Dam si osobku na Rešiho :-)


POBŘEŽÍ KOCOVINY - UFK SLAVOJ

Souboj čtvrtého proti pátému. Společný souboj v základní části dopadl lépe pro Slavoj, který vyhrál 5:3 (3:1). Oba týmy mají kvalitní tým a určitě se bude jednat o velmi vyrovnané zápasy. Kocovina vyhrála Krajský přebor v sezóně 2016/17. Ve finále porazila Slavoj 3:2 (2:1). Slavoj vyhrál kraj o rok předtím a to v sezóně 2015/16. Určitě se můžete těšit i na tento čtvrtfinálový souboj.

Ladislav Chmelík (Pobřeží Kocoviny): Se Slavojem jsou zápasy vždy takové speciální! Zápas to bude kvalitní, velký boj, emoce, myslím, že to pojede...  :-) Kolize s velkým fotbalem nám zasáhne čitelně i do sestavy. Máme tam přípravné zápasy, soustředění a Německo. To je však situace, která se týká nás všech v soutěži. Pro nás je samozřejmostí udělat maximum pro postup.

Michal Štrajt (UFK Slavoj): Kocovinu moc dobře známe a víme jaké dva zápasy od ní očekávat. Základní část jsme neodehráli podle představ a v play off se to budeme snažit napravit a dojít opět co nejdále!

 

(ms)