Foto
Pohár

POHÁR APF | Pojďme si přiblížit první čtvrtfinálové zápasy

Zrádné jednozápasové osmifinále máme za sebou a je čas na čtvrtfinálové zápasy v Poháru APF a Krajském přeboru. V tomto článku rozebereme kdo proti sobě nastoupí v Poháru a zeptáme se i zástupců týmů na jejich názor na soupeře. Všechna první utkání se hrají v sobotu 16. února 2019 v nové hale na Lokádě a určitě doporučujeme jejich návštěvu.

ROZPIS: 1. utkání, sobota 16. 2. 2019, SH Lokomotiva 3

10:00 FC Kojak - FC Fighters
11:00 FC Splávek - 3 promile
12:00 Tahouni - The Wankers
13:00 FC Jerigo 1994 Plzeň - FC Palasio Plzeň

 

FC KOJAK - FC FIGHTERS

"Kožací" jsou jistě favoritem utkání, ale tým "Fajtrů" již ve skupinové fázi trápil soupeře (výhra nad Wankers 3:1, nebo výhra 5:2 nad loňským čtvrtfinalistou FC DAB). Kojak, který v sezóně 2015/16 získal mistra v Městském přeboru, nyní ho vede a v letošním Poháru APF postoupil ze skupiny A na prvním místě v této době staví současný tým na sehranosti. Bratři Křížkové, Matěj Strejček, ale i střelecky aktivní brankář Miloš Šoltys ml. V osmifinále si tým poradil s Hradištěm 10:3. Tým Fighters hraje 3.A třídu a v letošním poháru postoupil ze třetího místa skupiny B. V osmifinále otočil utkání s KLabavou z 0:2 na 6:3 a postoupil. Nejlepším střelcem týmu je Míra Novák. Oporu může tým hledat hlavně u svého brankáře Kuby Diviše.

David Křížek (FC Kojak): Jelikož jsme bojovníky ještě na plzeňských futsalových kolbištích nepotkali, tak neznáme jejich kvality. Bude záležet, jak se na dvojzápas sejdeme. Věřím však, že je přejedeme a postoupíme.

Lukáš Vrba (FC Fighters): Kojak je určitě favoritem, vede Městský přebor, takže je budeme chtít potrápit a uhrát dobrý výsledek do odvety, aby bylo o co hrát i v dalším zápase. Letos se nám daří hrát i proti top týmům, takže chceme bojovat a sebrat zkušenosti na jaro do 3. třídy, ze které chceme vybojovat postup.

 

FC SPLÁVEK - 3 PROMILE

Splávek hraje Městský přebor a 3 promile 1.B třídu. Oba týmy mají v soutěžích APF svoji historii. Splávek dokázal ze skupiny B postoupit z druhého místa. V osmifinále dostal těžký tým FC Blizzard a porazil ho 3:2. Tým se opírá o svého nejlepšího střelce a zkušeného hráče Honzu Sojku. Tým 3 promile skončil ve skupině C za Jerigem, kterému jako jedinému podlehl 1:4. Promile táhne trojice snajperů Glazer, Malcát, Soroka. V osmifinále překvapil loňského pohárového finalistu a favorita zápasu - Inter Plzeň. V základní hrací době utkání skončilo 5:5 a penaltový rozstřel vyšel lépe 3 promilím.

Slavko Vukovič (FC Splávek): 3 promile jsou černým koněm letošního poháru. Tým je výrazně obměněný a doplněný o dynamické a bojovné hráče. Budou to velmi vyrovnané a náročné dva zápasy.

Tomáš Křen (3 promile): Splávek je dobrý mančaft, který dobře brání, ale to my také a do toho jsme velmi produktivní dopředu což za nás ukazují čísla. Takže si jdeme pro postup!


TAHOUNI - THE WANKERS

Tahouni a Wankers se v letošním Poháru APF potkávají poprvé, ale oba hrají Městský přebor. V podzimní části dopadlo utkání nerozhodně 3:3 a tak se dá očekávat vyrovnané utkání i v pohárovém čtvrtfinále. Tahounům vyšlo skvěle osmifinálové utkání proti favorizovaným Dragonsflies of Pilsen a výhra 6:1 je pustila do čtvrtfinále. Wankers mají nabité zápasové dny, protože hrají zároveň Krajský přebor. Ve skupinové fázi se jim vůbec nedařilo a postup si musel tým vybojovat až v závěru proti silnému Splávku (výsledek 2:2) a Dragonflies (výhra 3:1). V osmifinále je čekal FK Výkop, který tým Wankerů zvládl výhrou 8:3. Jak dopadne první utkání a oc si o soupeři zástupci týmů myslí?

Pavel Kalina (Tahouni): Trochu s obavami - v jaké sestavě a počtu se sejdeme, jestli to proti těm padesátikilovým běžcům zvládnem fyzicky, jestli gólman něco chytí, jestli trefíme bránu, když už k tomu bude příležitost. Wankeři jsou klub s obrovskou a disciplinovanou základnou proti nám a tyhle organizační problémy nemají, zkušeností už mají dost a jsou rozehraní z kraje. Bilanci s nimi nemáme taky nic moc, ale poslední kolo skupiny a osmifinále se nám se silnými soupeři povedlo zvládnout, třeba se nás to bude držet ještě chvíli.

Pavel Kravčík (The Wankers): S Tahouny jsme se již potkali a byly to pěkné zápasy a tak doufáme, že navážeme a budou to opět pěkné boje ve vyřazovací části. Zajímavostí bude souboj bývalého předsedy s tím současným. Tak doufáme, že naše páka bude silnější. (smích) Cinklý únor.


FC JERIGO 1994 PLZEŇ - FC PALASIO PLZEŇ

V loňském roce semifinálová dvojice, ale letos se oba potkávají již ve čtvrtfinále. Jerigo hraje nejenom druhou nejvyšší domácí futsalovou soutěž, ale i naše soutěže APF a v zimě Pohár APF, který po loňském úspěchu obhajuje. Palasio míří jako vždy vysoko a má zájem svého soupeře potrápit. V loňském semifinále dopadla utkání vítězně pro Jerigo 6:3 a 6:4. I tento ročník Poháru mají oba týmy spoustu kvalitních hráčů. Tak na tento zápas určitě doražte, protože to bude hodně zajímavé. Letošní osmifinále potkalo Jerigo rezervu Drebins Teamu WSA a postoupilo s výhrou 5:3. Palasio si osmifinále zahrálo proti FC RS a vyhrálo 8:4.

Jiří Pechr (FC Jerigo): Bude to těžký zápas, už loni Palasio ukázalo ve vzájemném zápase kvalitu. Pokud budeme hrát důsledně naši hru, tak bychom měli postoupit. Nesmíme nic podcenit.

Jakub Ždych (FC Palasio): Čeká nás těžký dvojzápas a budeme se muset i potýkat s četnými absencemi. Každopádně máme mnohem jednodušší situaci než Jerigo. My opravdu jen můžeme, ale oni coby druholigový tým prostě musí. Jakékoliv zaváhání proti týmu z Městského přeboru by pro ně byla ostuda. My se teď poctivě připravujeme. Ať už nastoupí kdokoliv, určitě Jerigu nedáme nic zadarmo a když si všechno dobře sedne a budeme hrát jako tým, můžeme se postarat o překvapení.

 

 

(ms)