Foto
Rozhovor

Před koncem roku nám na otázky odpovídal předseda Michael Sinkule

Na konci listopadu proběhla Valná hromada APF. Novým předsedou se stal Michael Sinkule. Zajímalo nás jaké má cíle a čeho chce na tomto postu dokázat. Proto nám před koncem roku odpověděl na pár otázek. Připravujeme pokračování otázek na první týden v lednu a můžete se zapojit také. Pište na mail sinkule@futsalpm.cz a určitě na Vaši otázku předseda odpoví.

 

Co budeš chtít během tří let ve funkci předsedy dokázat?

Základ je být spravedlivým a naslouchat lidem co futsal v Plzni hrají a dělají. Dokázat se může určitě spousta věcí, ale musí se chtít. Organizační komise došla změn a jsou tam nové tváře. Věřím, že nám to společně bude fungovat a budeme se navzájem doplňovat.

Na co bys rád navázal po bývalém předsedovi Pavlu Kalinovi?

Nejen Pavel Kalina, ale i Petr Kindelmann a Jirka Pechr mají za sebou velký kus práce a je to vidět na současném super stavu APF. Moc jim tímto děkuji za dlouholetou práci. Je teď důležité dobře navázat na práci, která tady dlouhá léta funguje a pokračovat dál. Já chci navázat na jeho řízení práce v komisích. Sám jsem svoji kandidaturu zvažoval, ale utvrdil jsem se v tom, že minimálně tři roky tomu naplno dám. Chci být třeba více v komunikaci s členy a zástupci týmů.

Co bys naopak zmodernizoval?

Každou chvilkou se musí něco modernizovat. Určitě bych rád zavedl změnu u registračních karet a vyplňovaná zápisů. Převést to celé do elektronické podoby. Tím by mohla týmům odpadnout velká část nákladů za pokuty v zápisech a registračkách. Uvidíme jak se na návrh bude tvářit zbytek Organizační komise, ale věřím, že se tím budeme alespoň zabývat. Co dál? Určitě je potřeba dostat k pískání víc lidí. Služby a rozhodčí se nedělají zadarmo, ale pořád chybí lidi. Navíc když už po týmem chceme lepší přístup v ošacení, tak oblečeme od jara i rozhodčí. Určitě budeme hledat možnost vylepšit herní systém Poháru APF. Budeme jednat o modernizaci hřišť. Web dostal nedávno novou tvář, ale i ten ještě budeme postupně dostávat do dokonalosti. Stejně tak i webovou administraci týmů. Budeme jednat s veterány co hrají futsal a zkusíme rozšířit řady o větší juniorskou soutěž.

Lze očekávat nějaké cenové úlevy u startovného?

Tohle je těžká otázka. Mám na to dva názory a často je poslouchám. Jedni říkají, je to ještě za slušné peníze. Druzí, že je to drahé. Musíme si uvědomit, že musíme každý rok vycházet minimálně na nulu. Proto se v posledním roce zvyšovalo startovné a je možné, že ke zvyšovaní dojde i v další sezóně. Samozřejmě sám to nechci a bude nad tím ještě velká diskuze. Jako předseda navíc budu oslovovat podnikatelský sektor, které by nám do rozpočtu dal nějakou finanční injekci. Tím by mohlo naopak startovné klesnout. Na rozpočet týmů myslím a už třeba již zmíněnou změnou v registračkách a zápisech.

Je nutné dále hrát Superpohár? Soutěž se řadě hráčům zdá zbytečná.

To je otázka. Zbytečná se možná někomu zdá, protože je opravdu těžké se tam dostat. Do budoucna chci zajistit, aby za Superpohárem byl partner, který mu dá plnou finanční podporu a tím to pro APF nebude zatěžovat rozpočet. Je to prestižní akce, které bych se nechtěl zbavit, ale je možné upravit třeba to jak bude vypadat sestavování týmu All - star APF.

Opraví se venkovní hřiště na Slavii?

Byl bych rád a přeji si to. Všichni musí pochopit, že i nás v komisích stav současných hřišť a zázemí na Slavii a i na Jezírku štve. Hrajeme tam přeci také. Jsme však stále v nájmu a nemůžeme úplně určovat, co se bude opravovat a dělat. Věřím, že i pronajímatel má zájem opravy na Slavii uskutečnit. V čem však máme možnost tlačit je nájem, který za odehrané hodiny platíme. Proto se se zástupci areálů sejdeme a pokusíme se najít společné východisko. V poslední době se povedlo, že se na Slavii povolilo hrát na prvním hřišti. Vidím to jako posun k lepšímu.

Před minulou Valnou hromadou se diskutovalo o vlastním areálu, v jaké je to fázi a bude se ta myšlenka obnovovat?

Ta myšlenka nás vlastně nikdy neopustila a je to projekt, který bych za ty tři roky rád připravil a klidně i dokončil. Bylo by to zatím to nejlepší, co by APF mělo. Je to těžký úkol, ale reálný. Jsou i možné alternativy. Společně se podílet na rekonstrukci současné Slavie, nebo přechod na nově budovaná hřiště na Letné. Určitě s postupem budu členskou základnu informovat.

Co by jsi všem členům popřál do Nového roku?

Určitě zdraví. Nic důležitějšího než zdraví není. Na to návážu, že celý rok 2019 všem přeju bez zranění. Užijte si všichni oslavu Nového roku a těšte se na další víkendy plné futsalu.

Máte na předsedu Michaela Sinkuleho nějakou otázku? Štve vás něco, máte nějaký podnět, myšlenku k řešení, nebo naopak dokonce chcete něco pochválit? Pište na sinkule@futsalpm.cz

 

Autor: JZ, PKr