Foto
Kraj Reportáž

Krajský přebor - závěrečné play off

AKTUALIZOVÁNO 5.3.2018 00:15hod

Dnes byla dohrána základní část Krajského přeboru a známe kompletní dvojice závěrečného play off. V posledním hracím víkendu větsina favoritů nezaváhala.

FK Lochotín i UFK Slavoj s přehledem své zápasy zvládli a potvrdili své umístění na 1. a 2. místě. Oba své zápasy vyhrál i Rabbit, který se v tabulce mohl posunout výš jen v případě zaváhání Lochotína nebo Slavoje. Rabbit má sice stejně bodů jako Slavoj, ale prohra ve vzájemném souboji mu přiřkla 3.místo. Samotný Rabbit dnes ale třeba zápas s Pumidasem dotáhl k výhře až v poslední minutě. FC Remi potvrdilo jednou výhrou svoji 4. pozici a ve čtvrfinále se střetne s Czech Made, který taktéž svůj dnešní zápas zvládnul. Na 6. místě zůstal Bee Sting, který porazil poslední Dragonflies.

Mnohem zamotanější byla situace v boji o poslední dvě místa, o které na dálku bojovalo 5 týmů. Postup ve svých rukou měli týmy Do Dna a Del Fuego. Del Fuego svoji pozici a roli favorita zvládlo s jistotou a zajistilo si 7.místo. Naopak tým Do Dna nejprve nedokál vytěžit z velké převahy vítězství nad Wankers (1:1) a následně ztratil proti Exmetu vedení 5:0 a prohrál 6:8. Po překvapivém zisku jen jednoho bodu nakonec Do Dna obsadil až 10.místo. Nakonec Do Dna o postup přišel právě prohrou s Exmetem, protože zisk 4 bodů by na postup stačil. Jeho zaváhání využilo Pobřeží Kocoviny, které přidalo povinou výhru a mohlo čekat, zda se týmům Pumidasu a Playmakers nepovede získat potřebný počet bodů. Pumidas potřeboval získat 4 body a Playmakers bodů 6. Pumidas začal dobře a nad Rabbitem vedl 3:2, o všechny body nakonec přišel až v poslední minutě při své powerplay do prázdné branky. Následně nedotáhl k vítězství ani vedení proti Playmakers, které prohrál 7:5 a celkově končí na 11. místě. Playmakers díky výhře stálě živilo naději a k postupu muselo porazit Remi. To se mu ovšem nepovedlo, prohrálo 3:7 a končí na 9.místě. Slavit tak mohla Kocovina, která končí osmá. Kompletní tabulka zde

čtvrtfinále Krajského přeboru:

(4) FC Remi vs. (5) Czech Made 1:5
(1) FK Lochotín vs. (8) Pobřeží Kocoviny 11:7
(3) Rabbit vs. (6) Bee Sting 4:2
(2) UFK Slavoj vs. (7) Del Fuego FC Holýšov 5:2

odvety

(6) Bee Sting vs. (3) Rabbit 2:1
(7) Del Fuego FC Holýšov vs. (2) UFK Slavoj 3:6
(5) Czech Made vs. (4) FC Remi 9:3
(8) Pobřeží Kocoviny vs. (1) FK Lochotín 3:7

Semifinále Krajského přeboru

(1) FK Lochotín vs. (5) Czech Made 11:5
(2) UFK Slavoj vs. (3) Rabbit 4:0

odvety

(5) Czech Made vs. (1) FK Lochotín 10.3.2018 16:00 Lokomotiva
(3) Rabbit vs. (2) UFK Slavoj 10.3.2018 19:00 Lokomotiva

Dvojice v play-off jsou tvořeny vždy nejlépe skončený tým proti nejhůře skončenému týmu (1. vs. 8., 2. vs. 7. apod.). Postupuje tým, který má v součtu obou zápasů lepší rozdíl celkového skóre (branky na hřišti soupeře se nijak nezvýhodňují). V případě shodného skore následuje ihned po skončení odvetného utkání série 3 penalt (nehraje se prodloužení) poté do rozhodnutí vždy jen jedna serie. Při nerozhodném výsledku ve finále se prodlužuje 2x5 minut, poté následuje série 3 penalt. Druhý kop z pokutové značky musí provést tři různí hráči, pokud není rozhodnuto, může pak vždy kopak kdokoliv, i ten samí hráč stále znovu.

Od čtvrtfinále týmy mohou posílat žádosti na termín utkání viz níže, v případě kolize žádostí se vychází vstříc nejprve Krajskému přeboru, poté poháru APF a vždy týmu, který skončil v základní části výše. Žádosti posílejte na stk@futsalpm.cz nejpozději vždy v pondělí do 15 hod po postupu do dalšího kola a to najednou na oba zápasy.

Týmy mají povinost hlídat si počet ŽK, všechny obdržené karty zůstávají v platnosti i do play off, za 3ŽK následuje automaticky trest na 1 utkání, za 6ŽK stop na 2 utkání. V případě nejasností o počtu ŽK kontaktujte DK. Případně tresty je možné sledovat zde nebo v zápisech z jednání DK zde

Termíny pro vyřazovací boje jsou:

18.2. 13 - 21 hod
24.2. 8 - 12 hod, 25.2. 8-9 hod, 13 - 16 hod
3.3. 15:30 - 19:30 hod
10.3. 16 - 20 hod
18.3. finálový den od 13:30 - 17 hod

Během posledních dvou víkendů došlo k několika diskuzím ohledně hraní rukou hráče opírající se o zem. Pro vyjasnění přídáváme výňatek z pravidel, který to řeší, aby nedocházelo k dalším hádkám a emocím.

Za hru rukou není považováno, pokud:

  • hráč po souboji o míč upadne na míč nebo se po pádu nechtěně dotkne míče rukou, nebo
  • hráč se po pádu na zem snaží vstát , přitom se rukou opře o zem a míč se zastaví o jeho ruku

 

(jp)