Foto
Superpohár Reportáž

Superpohár - představujeme tým FC Inter Plzeň

V sobotu 27.1. od 15 hodin čeká týmy APF v hlavní hale Lokomotivy Superpohár. Na ten jste všichni srdečně zváni, čeká na vás zajímavý doprovodný program, soutěže o ceny, afterparty a hlavně změření sil mezi All star týmem APF, Slavojem Plzeň, Pobřežím Kocoviny a Interem Plzeň, který si představíme v tomto článku.

Inter Plzeň slavil v minulé sezóně velké úspěchy. Tomuto týmu se povedlo projít velice suverénně Pohárem APF, kde ve finále vrátil Inter hráčům Wankers porážku z předchozího ročníku. Svůj double zkompletoval Inter poté, co vyhrál městský přebor. V této sezóně je Inter zatím na 4. místě v městském přeboru, jehož čelo je však velmi vyrovnané. I v Poháru APF zatím patří ve skupině B Interu 4. příčka. Tažení letošní sezónou tak prozatím není pro Inter natolik suverénní jako v minulém ročníku, ale i tak je Inter pasován v těchto soutěžích stále do role velkého favorita na celkový triumf. Na Superpohár se hráči Interu údajně těší a informace z jejich kabiny nám poskytl Tomáš Grubr.

Do Superpoháru jste postoupili skrz double z minulého roku. Jak na tuto sezónu vzpomínáte?

Samozřejmě pozitivně, protože jsme vyhráli obě soutěže, ve kterých jsme startovali. Navíc jsme předváděli i ofenzivní futsal a dávali dost branek. Naši brankáři sice neměli radost, ale minulou sezónu jsme si opravdu užili.

Jak zatím hodnotíš dosavadní průběh sezony?

V městském přeboru nám to celkem šlape, tak uvidíme, jak dopadne jarní část. Naopak v poháru se dost trápíme střelecky a je vidět, že jsou na nás soupeři již pořádně připraveni.

S jakou vážností budete brát Superpohár? Na jakou se cítíte pozici?

Superpohár pro nás bude především odměnou za minulou sezónu a také zajímavou konfrontací s nejlepšími týmy APF.  Vzhledem ke kvalitě soupeřů budeme outsiderem, ale jako nováček si to jdeme hlavně užít.

Chtěl bys na Superpohár někoho pozvat?

Věřím, že návštěva bude na tento turnaj dobrá a určitě zvu všechny fanoušky plzeňského futsalu. Speciálně pak našeho Maria Balotelliho (Libora Chvojku), který měl velký podíl na zisku poháru APF, ale nyní se zotavuje po plastice vazů, takže snad bude alespoň mezi diváky.

V sobotu 27.1. si tak všichni udělejte kolonku do kalendáře a přijďte se podívat na Inter Plzeň a jeho soupeře v boji o zisk Superpoháru. Zápasy, doprovodný program i afterparty by měly stát za to.

 

(Zdy)