Foto
Superpohár Reportáž

Superpohár - představujeme tým UFK Slavoj

V sobotu 27.1. čeká týmy APF v hlavní hale Lokomotivy Superpohár. Na ten jste všichni srdečně zváni, čeká na vás zajímavý doprovodný program, soutěže o ceny, afterparty a hlavně změření sil mezi All star týmem APF, Interem Plzeň, Pobřežím Kocoviny a UFK Slavojem Plzeň, který si představíme v tomto článku.

UFK si v kraji prozatím letos drží 2. místo, které tomuto týmu patřilo i po minulé sezóně, v níž Slavoj podlehl v napínavém a futsalově velmi pohledném finále týmu Pobřeží Kocoviny. Díky tomu, že Inter Plzeň však zvítězil v Poháru APF i v městském přeboru, coby vicemistr kraje si Slavoj zajistil účast v letošním Superpoháru APF. Letos je čelo krajského přeboru velice nadupané a 2. místo nemusí zatím pro Slavoj vůbec nic znamenat. První tři týmy mají totiž shodně po 25 bodech a na 4. a 5. místě mají týmy jen o bod méně. Kraj tak letos bude jistě zajímavý a vyrovnaný. Na play off kraje je ještě čas, každopádně v Superpoháru si může již v sobotu zajistit Slavoj svojí první letošní trofej. Jak to s UFK vypadá před Superpohárem nám sdělil Ondřej Vitouš.

Do Superpoháru jste postoupili skrz minulý ročník. Jak na tuto sezónu vzpomínáte?

Do superpoháru jsme se dostali hlavně díky Interu, který vyhrál dvě soutěže. Takže za Slavoj jim patří poděkování, ale v Superpoháru už je určitě šetřit nebudeme. Jinak na loňskou sezónu vzpomínáme se smíšenými pocity, hlavně co se týče umístění. Někteří v týmu razí motto „raději mrtvej, než druhej” samozřejmě s nadsázkou, na druhou stranu v týmu Slavoje vždy šlo spíše o partu a dobrou zábavu a z toho pohledu loňská sezona splnila očekávání.

Jak zatím hodnotíš dosavadní průběh sezóny?

Řekl bych, že jsme měli pomalejší rozjezd, ale troufám si tvrdit, že už si to sedá. No ještě aby ne, když máte  v týmu nejlepšího střelce 3. ligy. Občas si sice prohodí sálovky, ale máme ho rádi. Jinak máme letos problém s pozicí gólmana, který, si myslím, skvěle vyřešil Ondra „Zavora” Lenk a dostat se zpět do brány budou teď už mít ti „skuteční” gólmani opravdu těžké. Líbí se nám kvalita letošního ročníku, kdy přibyly nové týmy a soutěži a vyrovnanosti to rozhodně svědčí.

S jakou vážností budete brát Superpohár? Na jakou se cítíte pozici?

Doufám, že se sejdeme v silné sestavě a samozřejmě nic jiného než vítězství nebereme. Však každý se může podívat na samolepky na poháru a zjistit, jak jsme k němu přistupovali v loňských sezónách.

Chtěl bys na Superpohár někoho pozvat?

Každého, kdo má futsal rád. Návštěva by mohla být slušná. Pro hráče je příjemné, když se hraje před zaplněným hledištěm.

Zkusme tak splnit Slavoji přání o zaplněném hledišti. Určitě se bude na co dívat a i doprovodný program by měl být zajímavý. Na sobotu si tak udělejme kolonku v kalendáři a přijďme si zpříjemnit víkend futsalem.

 

(zdy)