Foto
Kraj Reportáž

Zhodnocení průběhu Teamstore Krajského přeboru

V Teamstore Krajském přeboru zbývají odehrát 4 víkendy, kdy týmy odehrají 4 až 6 zápasů, což je dáno 17 týmy a losem soutěže.

Tabulka je letos velmi vyrovnaná, prvních 5 týmů je poskládaných v rozmezí jednoho bodu. Mezi 8. týmem a 11. týmem je rozdíl jen 3 bodů. Mimo hru ještě nejsou ani týmy na 12. a 13. místě, které sice na 8. místo ztrácejí 6 bodů, ale mají o zápas méně, takže ztrátu můžou relativně snadno snížit. Poslední 4 týmy již podle mě do boje o playoff nemají šanci promluvit, krom obrání o body jiné týmy.

Poslední víkend přinesl několik zajímavých výsledků. Především forma týmu Uklizenozavás. Ten vyhrál všech 6 posledních zápasů a s 18 body brání 7.místo, zklamaní jsou naopak tým Czech Made, který tento víkend získal překvapivě jen jeden bod. První body si připsal tým Oranjes za výhru nad Wankers. Zabojoval i Exmet, který si připsal 2 výhry.

Největším překvapení dosavadního ročníku je tým Bee Sting, aktuálně drží 6. místo a na udržení playoff má náskok 5 bodů pět zápasů před koncem ročníku. Výraznou posilou týmu je brankář Rybár Jiří. Bee Sting teď čekají 2 těžké zápasy s FK Lochotín a Pobřeží Kocoviny, ta především bude chtít ještě zabojovat a na poslední chvíli proklouznout do postupové osmičky. Dále čekají Bee Sting zápasy, kde by si měli připsat body. Hrají proti týmům Oranjes, FC Splávek a Dragonflies. Pokud je zvládnout, tak je postup nemine.

Dobrými výkony se prezentují i týmy Pumidas, Del Fuego a Uklizenozavás. Jejich postavení v tabulce není tak překvapivé, ale rozhodně je to úspěch v letošním nabitém Teamstore Krajského přeboru. Aktuálně drží pozici před obhájcem trofeje Pobřeží Kocoviny nebo silným týmem Do Dna, oba před sezonou byli jasným favoritem na postup do playoff.

Zklamáním letošní soutěže je víc. Rozhodně průměrné výkony Pobřeží Kocoviny a aktuální 11.pozice, na postup ztrátu 4 bodů už ale bude složité dohnat, avšak ne nemožné. Pokud se to nakonec povede bude to opět černý kůň playoff. U týmu Do Dna je zklamáním jen jeho postavení, které je dáno ztrátou 4 bodů za administrativní chyby. Jeden bod tým ztratil za pozdní zaplacení startovného, další 3 body za kontumaci utkání v první kole. S těmito body by tým Do Dna byl na 7. místě. I tak ale podle mě do playoff proklouzne. Zklamaní jsou jistě u týmů Exmet a Playmakers. Určitě věřili, že jejich bodový zisk bude vyšší. Exmet si alespoň zlepšil náladu poslední víkend, kdy si připsal 6 bodů. Dalším zklamání, ale ne překvapením jsou týmy Dragonflies a Oranjes. Moc lidí asi nečekalo, že by zasáhli do boje o postup, ale jejich bodové zisky mohli být rozhodně lepší. Snad je to od dalšího ročníku neodradí, první sezona v hale je vždy těžká. Potenciál oba týmy určitě mají.

A jak bude vypadat postupová osmička? Krom již téměř jistých týmů FK Lochotín, UFK Slavoj, FC Remi, Czech Made a Rabbit, kteří budou mezi sebou bojovat hlavně o konečné pořadí, tak podle mě nejlepší výchozí pozici mají týmy Bee Sting, Del Fuego, Pumidas a Do Dna. Jeden z nich bohužel získá černého petra. Všichni mají podobný los a tak budou rozhodovat drobnosti. Týmy Uklizenozavás a Pobřeží Kocoviny podle mě nakonec do playoff nepostoupí. Uklizenozavás má těžký los, hraje s prvními třemi týmy. Rozhodující bude jeho souboj tento týden, kdy hrají s týmem Do Dna. Pobřeží Kocoviny už má podle mě velkou ztrátu a musel by vyhrát všechny své zbývající zápasy, i čekat na zaváhání ostatních týmů. Postupová osmička bude známa 12. února a playoff začne v neděli 18. února v hale Lokomotivy od 13 hodin.

Do pátku je ještě otevřené přestupové okno, takže týmy mohou na poslední chvíli posílit.