Foto

Rozhovor s nejužitečnějším hráčem APF Honzou Šebkem

Jan Šebek získal prestižní ocenění v plzeňském futsale. Na předávání cen získal ocenění nejužitečnější hráč APF za sezónu 2016/2017. Stal se tak po loňském Michalu Nohejlovi druhým hráčem, který tuto cenu získal. Cena se začala nově vydávat hráčům, kteří v dané sezóně pomáhají svému týmu k úspěchu. Honzovi se neřekne jinak než "Šebi" a naše redakce udělala s tímto futsalistou rozhovor.

 

V regionálním futsale pod hlavičkou APF jsi dokázal s týmem Interu Plzeň získat kolektivní ceny a to pohár APF a nakonec i prvenství v Městském přeboru. Co na to říkáš?

Tak je to určitě skvělý úspěch pro Inter. Sešla se nám skvělá parta a vše šlape.

Sezóna se ti i po zranění povedla. S týmem Jeriga jsi získal třetí místo ve 2.lize. Očekával jsi tento úspěch?

Nepomyslel jsem, že se budeme pohybovat tak vysoko, ale je vidět, že jsme si s klukama sedli i přes to, že jsme se někteří viděli poprvé, tak vše začalo fungovat, jak by mělo. A určitě má na tom také velkou zásluhu trenér Pechr, který se sám naučil na trenérském kurzu nějaké věci a postupně je začal předávat i nám.

I fotbalová Slavia Uněšov získala postup do Okresního přeboru. Sešla se Vám tam dobrá parta?

Tak parta je tam velice skvělá, je to prostě vesnice (smích)

 

Jaký je rozdíl třeba mezi triumfem s Jerigem a Interem?

Tak s Jerigem je to přece jen o něčem jiném, je to druhá liga. A Inter beru jako zpestření.

Dokázal jsi získat cenu pro nejužitečnějšího hráče APF. Čekal jsi, že bys mohl tuto cenu získat?

Ohledně svého dlouhodobého zranění jsem vůbec nedoufal, že bych mohl tuto cenu získat. Ještě mezi tak skvělými futsalisty, kteří se v APF nachází.

Co teď v létě děláš? Jak si užíváš léto?

Zatím nic moc. Většinou jsem v práci, ale určitě se někam zajedu podívat. Zřejmě u nás doma v České republice.

Jak vidíš svoji nadcházející futsalovou i fotbalovou sezónu? Myslíme Jerigo i v APF Inter a další.

Futsal mě velice baví a budu moc rád, když budu moct působit v týmech, ve kterých teď hraji.  A ve fotbale asi ukončím kariéru v Uněšově. (smích) Je to tam prostě super. (smích)

Hodně lidí říkalo, že jsi se již na hřišti více uklidnil. V minulosti tě provázelo pár excesů. Jak na ně koukáš s odstupem času a co na svoji změnu říkáš?

Sám cítím, že jsem se docela zklidnil, ale někdy jsou zápasy, kdy prostě emoce musí ven, ale kolikrát jsem to opravdu i přeháněl. Teď sám vím, že to není třeba. Já pak hraji daleko lépe a mohu se soustředit na svůj výkon a i rozhodčí pak nepískají kraviny vůči mé osobě.

Stále tě baví dělat parádičky a frajeřinky s míčem? Hraješ takto i fotbal?
Tak baví mě to. Už jich tolik nedělám, přece jen v APF to hodně kluků okouká a pak už to taky nejde tak lehce. Ve fotbale dělám jen jednu kličku a to tu samou třeba desetkrát za zápas. Kličku okoukal i Zidane (smích)

Autor: Michael Sinkule / APF