Foto

Agresivita na hřiště nepatří! Disciplinární komise tvrdě trestala

Organizační komise se společně s Disciplinární komisí tvrdě ohradila nad nesportovní dohrou sobotního utkání mezi týmem Zlomené kolo a rezervou Bee Stingu.

Po vyslechnutí zástupců obou týmů a několika svědků doporučil nejvyšší orgán naší Asociace Disciplinární komisi tvrdě trestat.

  • Po závěrečném hvizdu již zmiňovaného utkání dle dostupných výpovědí došlo k ublížení na zdraví hráče, který skončil v nemocnici s otřesem mozku a dalším zraněním v obličeji. Na místě byla přivolána rychlá záchranná služba a také Policie ČR, která celý případ nadále vyšetřuje.

Po dlouhé době je to v našich soutěžích čin, který spáchal jednotlivec, ale u týmu o kterém se v našich soutěžích často na téma tvrdé hry hovoří.

Proto v rozhodnutí  DK číslo 31 – 2016/2017 došlo ke kolektivnímu trestu, který dostal tým Zlomeného kola – podmíněné vyloučení týmu do 30. 6. 2018 ze všech soutěží řízených APF dle DŘ APF II 1/c.

Tresty pro hráče: hráč Marek Nedvěd (Zlomené kolo) nejvyšší možný trest v soutěžích APF a to zastavení závodní činnosti do 24. 4. 2022 ve všech soutěžích řízených APF dle DŘ APF I 8/e (ČK za nesportovní chování a za napadení soupeře se zraněním napadeného po utkání). Dalším byl potrestaný hráč Jiří Maxa (Zlomený kolo) – zastavení závodní činnosti do 30. 6. 2017 ve všech soutěžích řízených APF dle DŘ APF I 8/b (ČK za udeření do protihráče po utkání). Posledním trestaným je hráč Karel Janovský (Bee Sting B) – zastavení závodní činnosti do 1. 11. 2017 ve všech soutěžích řízených APF dle DŘ APF I 8/b (ČK za nesportovní chování a udeření protihráče po utkání).

Doufejme, že se nebude již taková situace na hřištích APF řešit, protože hrajeme tento sport pro radost a čistě amatérsky. Dalším faktem je, že na utkání dochází rodiny s dětmi a vidět krev a agresivní chování jednotlivců, nebo týmů tyto nezúčastněné osoby trávicí víkend v areálech kde naše APF má hřiště v pronájmu nemusí.

Organizační komise tak apeluje na všechny mužstva, aby jednala v duchu fair play a hrála futsal pro radost.

futsalpm.cz/download/1493323454-Zapis%20z%20jednani%20DK%202017-04-25.pdf