Foto

Preview Krajského přeboru APF

Krajský přebor APF již zná své finalisty. Tentokrát si to o titul v kraji rozdají týmy Pobřeží Kocoviny a UFK Slavoj. Slavoj už si zahrál finále kraje minulý rok a po jeho výhře letos obhajuje titul. Obhájce titulu je poměrně mladý tým plný elánu, Kocovina zase patří k jedněm z nejznámějších týmů pod hlavičkou APF mající ve svém kádru mnoho zkušených borců. V tomto duelu je tak určitě na co se těšit.

Pobřeží Kocoviny vyhrálo letošní základní část kraje poté, co získalo hezkých 40 bodů. UFK Slavoj skončil v základní části kraje na 3. místě po zisku 30 bodů. Na snadě je otázka ohledně vzájemného duelu obou týmů v základní části, jehož výsledek však favorita nikterak neurčí. Toto utkání se odehrálo 8. ledna, přičemž se po něm týmy rozešly remízou. Zápas to byl opravdu pohledný a přihlížející se museli bavit, neboť v něm na obou stranách padlo 7 branek. Takto ofenzivně laděné utkání může být zajímavým příslibem právě do krajského finále, které se odehraje v rámci finálového večera APF v hale 31. ZŠ v neděli 19.3. od 19:30 hodin. Právě Slavoj ve finále minulého ročníku oslavil triumf v kraji před poměrně hezkou návštěvou a bylo by skvělé, kdyby i letos dorazilo co nejvíce lidí spjatých s plzeňskou futsalovou scénou.

Jak již bylo zmíněno, Pobřeží Kocoviny vyhrálo základní část kraje, přičemž zaznamenalo pouze jedinou porážku a to proti Czech Madu. Ve čtvrtfinále pak čekal Kocovinu tým ANT studio. Hráči ANTu podali v obou utkáních sympatický výkon, ale Kocovina dokázala obě utkání vyhrát. V úvodním čtvrtfinálovém klání vyhráli hráči Kocoviny 3:2 a svůj postup do semifinále potvrdili výhrou 6:2. V semifinále se Pobřeží Kocoviny utkalo s FC Remi, které Kocovině v prvním semifinálovém duelu podlehlo vysoko 12:3. V tomto zápasu se blýskl dvojitým hattrickem David Kubík a Jiří Scheinherr dokázal dát 3 branky. Právě Jiří Scheinherr však v tomto utkání obdržel žlutou kartu a nesměl nastoupit do odvety, do které však měla Kocovina velmi luxusní náskok. Ve finále už by diváci Jiřího Scheinherra v dresu Kocoviny měli vidět, protože Pobřeží Kocoviny si svůj náskok pohlídalo a po remíze 5:5 z druhého semifinálového klání postupuje na úkor týmu Remi do finále.

Slavoj potvrdil roli obhájce titulu z minulého ročníku a v základní části kraje se vešel do první trojky. Krátce poté, co se Slavoj rozešel s Holýšovem v základní části výsledkem 6:6 (přičemž Holýšov musel odehrát zápas bez střídání), sešly se tyto dva týmy i ve čtvrtfinále. Čtvrtfinále si Holýšov definitivně zajistil právě díky bodovému zisku se Slavojem a vyrovnané duely čekaly oba celky i ve vyřazováku. UFK Slavoj nakonec v obou duelech dokázal zvítězit o 3 branky po výsledcích 4:1 a 7:4, ale je nutné podotknout, že Del Fuego bylo Slavoji vyrovnaným a zdatným sokem. Poté přišel semifinálový dvojduel, ve kterém se Slavoj utkal s Czech Madem. Černý Petr Czech Madu byl v kraji o to nepříjemnější, že tým vypadl i v semifinále poháru a do finálového večera tak nezasáhne ani v jedné soutěži, i když tomu měl v obou případech poměrně blízko. První zápas zvítězil Czech Made 1:0 poté, co hrál Slavoj skoro celý zápas power play, ale početní převahy nedokázal využít. V odvetě už však Slavoj zvítězil 7:5 a může se tak těšit na nedělní finále. Na některých utkáních Slavoje byl v tomto ročníku kraje přítomný coby divák i hráč ligového Interobalu Michal Štrajt, který je stále na soupisce UFK a ve finále minulého ročníku kraje podal výborný výkon. Zda-li však zasáhne i do tohoto ročníku je velmi nejisté i proto, že zatím za Slavoj v kraji odehrál jen jedno utkání a Interobalu se blíží víkend ve Vsetíně na Generali CUPu a i play-off v Chance futsal lize. Tak jako tak nás však určitě čeká velmi zajímavý duel, na který jste všichni srdečně zváni.