Foto

Preview finále Poháru APF

Rok utekl jako voda a máme zde opět finále Poháru APF, které stejně jako loni přinese souboj týmů Wankers a Inter Plzeň. Oba dva týmy prošly velmi suverénně až do finále letošního ročníku, ve kterém bude Inter určitě chtít oplatit Wankerům porážku z minulého roku.

Finále minulého ročníku mělo všechno, oba dva týmy předváděly pohlednou hru, nechyběly emoce a dokonce přišla i červená karta. I před zápasem samotným se taktizovalo, když například Wankers zveřejnili na svém facebookovém profilu status, že většina jejich hráčů dává přednost chalupaření místo finále. Nakonec se však oba týmy sešly v plné síle a uvidíme, jestli se takovéto předzápasové finty budou konat i letos.

Hráči Wankers zažili letos v kraji a v poháru velmi protichůdnou sezónu. Tým samotný se nechal slyšet, že letošní ročník pro něj není úplně ideální. V kraji se Wankerům nedařilo dle jejich představ, avšak v poháru to bylo o něčem jiném. V základní skupině Poháru APF Wankers nenašli žádného přemožitele a ve většině svých zápasů na palubovce zcela dominovali. Bez ztráty jediného bodu tak obhájce titulu opustil základní skupinu A z 1. místa a to se skóre 38:5(!). V osmifinále se však hráči týmu Wankers málem nechtěně dopustili velkého šoku a překvapení. Papírově slabší Klabava šampióna z minulé sezóny potrápila a tento osmifinálový duel rozhodovaly až penalty. S notnou dávkou štěstí pak Wankeři dokázali postoupit po penaltách, přičemž jedna z nich (nebo alespoň její grafika) neodmyslitelně vstoupila do dějin soutěží APF. Dalším soupeřem Wankers byli ve čtvrtfinále bojovní hráči Bubudorfu.  Rokycanský tým však nestačil na Wankers ani v jednom ze zápasů a Wankers vyhráli obě z utkání 3:1. Před semifinálovým dvojduelem kapitán Wankers Kravčík sdělil APF, že za postup vděčí celý tým štěstí a také brankářskému duu Sinkule-Diviš, které předvádělo ve svých utkáních dobré výkony. Semifinále pak nabídlo souboj jedněch z nejznámějších týmů pod hlavičkou APF, když se Wankerům postavil Czech Made. Czech Made se stal v letošní sezóně však smutným semifinalistou kraje i poháru, v němž mu právě hráči Wankers vystavili stopku. V úvodním utkání zvítězili hráči Wankers nad Czech Madem 4:3. I když oba dva týmy v předzápasových vyjádřeních hodně vtipkovaly, hlavně druhé utkání bylo poměrně úmorné a plné emocí, což vyústilo i v karetní trest pro Pavla Kravčíka z Wankers. Kapitán Wankers tak bude muset sledovat finále pouze v pozici nehrajícího trenéra.

Inter Plzeň potvrzoval už ve skupině roli jednoho z favoritů na vítěze Poháru APF. Celý tým hrál s přehledem a prezentoval se velmi pohlednou a útočnou hrou. Přemožitele Inter ve své skupině nenašel a kromě dvou remíz vyhrál Inter veškerá svá utkání. Po zisku 20 bodů tak Inter opustil svoji skupinu z 1. místa a v osmifinále na něj čekal tým Drebins. Zde začal Inter svoji spanilou jízdu vyřazovákem, kde byl naprosto suverénní. V osmifinále porazil Inter Drebins 8:1 a ve čtvrtfinále narazil na Hradiště. Hradiště bylo překvapením letošního ročníku Poháru APF, ale proti Interu jejich pohárová pohádka skončila. V úvodním utkání zvítězil Inter proti Hradišti 5:2 a v odvetě svůj postup potvrdil výhrou 6:3. V semifinále se Inter postavil týmu FC Palasio Plzeň. I když Palasio statečně bojovalo, Inter ukázal svoji nespornou individuální kvalitu. Mezi tyčemi Interu navíc září po celou dobu Poháru APF výborný Pavel Vavřička, který některé soupeře svými zákroky přivádí k šílenství a i v semifinále vychytal útočícím hráčům Palasia občas i nemožné. Po první semifinálové výhře 2:1 pak Inter zvládnul i odvetu, ve které zvítězil 8:3 a dostal se do finále. Inter tak odešel ze všech zápasů vyřazovacích bojů vítězně a zaslouženě se představí ve finále.

Složením kádru nejsou finalisté oproti minulému ročníku Poháru APF moc odlišní. Na druhou stranu po herní stránce vnímáme u obou celků určitý posun a tak očekáváme opět velmi atraktivní utkání doprovázené bojovnými výkony a i emocemi. Jak bylo zmíněno, na obou stranách stojí velmi silní brankáři, takže se jistě dočkáme i kvalitního gólmanského duelu Vavřička vs. Sinkule popřípadě Diviš. I podle zástupců Wankers jsou oba dva brankáři na velmi dobré úrovni a letos svými výkony celý tým výrazně podrželi. Zmiňované brankářské duo Wankers se v celé sezóně v zápasech různě střídalo, ale dle informací APF by se měl mezi tyče branky Wankers v neděli postavit ve finále spíše Michael Sinkule, který chytal oba dva semifinálové zápasy a minulý rok právě on vychytal Wankerům ve finále svému celku titul.

Minulý rok zvedli na Lokotce trofej pro vítěze Poháru APF nad hlavu borci Wankers a to před velmi slušnou návštěvou. Letos se finále odehraje v rámci finálového večera v neděli 19.3. v hale 31. ZŠ a utkání mezi Wankers a Interem začíná v 18 hodin. Všichni jste srdečně zváni a pokud bude návštěva alespoň taková, jako tomu bylo minulý rok, určitě to zpříjemní náladu i oběma týmům, které po celou sezónu tvrdě pracovaly a dávaly do svých zápasů vše.