Foto

Semifinále poháru APF je za dveřmi! Co říkají zástupci všech týmů

V Poháru APF už nám zbyla pouhá čtveřice týmů, která již tento víkend odehraje svá úvodní semifinálová utkání. Finále by stále mohlo přinést reprízu z minulého roku, neboť jak Wankers, tak i Inter jsou stále ve hře a v semifinále na sebe nenarazí. Dalo by se říci, že postupující týmy nejsou po čtvrtfinále nijak moc překvapivé, protože ve všech případech postoupily papírově silnější celky.

 

Semifinálové dvojzápasy nám otevře v neděli úvodní duel Interu Plzeň a FC Palasio Plzeň. Tyto týmy na sebe již narazily minulý rok v pohárovém čtvrtfinále, které vyznělo lépe pro Inter. Inter tehdy vyhrál v obou zápasech a nakonec si došel až pro stříbrné medaile. Inter se dostal do semifinále poté, co vyřadil Hradiště ve čtvrtfinále po výhrách 5:2 a 6:3 a soustavně tak potvrzuje roli pohárového favorita.

V úvodním čtvrtfinálovém zápase se muselo Palasio sklonit Warriors po prohře 2:3, ale odveta už vyzněla jasně pro Palasio, které zvítězilo 12:2. Pro tento klub je to historicky poprvé, kdy Palasio nakoukne do semifinále Poháru APF. Zatímco Palasio tak může, Inter musí, protože je v roli jasného favorita a uvidíme, jestli jej tato role nedostane v semifinále pod tlak. 

Zástupce obou týmů jsme před semifinálovým dvojduelem poprosili o vyjádření:

Pavel Frank (Inter Plzeň): Semifinále s Palasiem bude určitě kvalitní, protože oba týmy se snaží hrát rychlý futsal a nespoléhají pouze na obranu. Soupeře známe, když jsme se s ním utkali již minulý rok ve čtvrtfinále. Letos kádr ještě posílil a bude to tak zajímavý dvojzápas. Nám se bohužel obě utkání kříží se zápasy velkého fotbalu, který má přednost, takže nebudeme ani v jednom utkání kompletní. Především absence hráčů hrajících v Německu bude znát, protože to jsou futsalisté s ligovými zkušenostmi. Rozhodně ale zabojujeme a těšíme se na dva ofenzivní zápasy.

Ondřej Svítil (FC Palasio Plzeň): Odveta s Warriors proběhla přesně podle našich představ. Teď už se jen soustředíme na těžký dvojzápas s Interem Plzeň, který disponuje hráči s velmi vysokou inviduální kvalitou. Hráči Interu patří mezi ty nejlepší ,co plzeňský futsal nabízí. My se budeme chtít prezentovat solidní obranou, kvalitní týmovou hrou a odevzdáme na palubovce vše, co je v našich silách. Týmu jako kapitán věřím a už se moc těšíme na nedělní odpoledne.

Úvodní utkání sehrají Inter s Palasiem v neděli 5.3. od 15 hodin v hale 31. ZŠ. Odveta se koná v sobotu 11.3. od 15 hodin na Lokomotivě.
Následující z dvojduelů tvoří střetnutí jedněch z nejznámějších týmů pod hlavičkou APF. Narazí na sebe totiž WankersCzech Made. Týmy se znají z kraje, kde se v tomto ročníku rozešly remízou 5:5. Wankers svoji pohárovou skupinu prošli suverénně, když vyhráli všechna utkání a po právu opouštěli skupinu z 1. místa. V osmifinále obhájce titulu porazil na penalty Klabavu, přičemž grafické znázornění jedné z penalt má v paměti asi každý, kdo sleduje plzeňský futsal i na sociálních sítích. Ve čtvrtfinále porazili Wankers Bubudorf dvakrát shodně 3:1.

Czech Made v osmifinále porazil Žraloky a cesta do semifinále vedla přes čtvrtfinálový šlágr s Kojakem, který nakonec ve druhém čtvrtfinálovém zápasu vyprovodil Czech Made poměrně vysokou výhrou 8:3. Czech Made tak drží naději na double, protože je stále ve hře i o titul v kraji. 

Ptali jsme se zástupců obou týmů na semifinálový dvojzápas. Z obou týmů zní respekt k soupeři a Pavel Kravčík z Wankers navíc okomentoval předzápasovou situaci osobitě a humorem sobě vlastním. 

Pavel Kravčík (The Wankers): My se v současné chvíli tak nějak se štěstím potácíme pohárem a daří se nám postupovat. Více bych to přičítal brankářům a náhodě. Brankáři jsou asi jediní, kteří si letos drží formu. Zbytek je tlustej a pomalej a tak nějak bez šťávy. Kvrdláme to jako Sparta - držíme míč, máme tetování, máme gel ve vlasech, ale výkony jsou takové to brücknerovské baroko. Czech Made je dlouhodobě jeden z nejlepších týmů v Plzni a tenhle zápas bude nesmírně těžký. V Kraji jsme se rozešli smírně 5:5. Doufám, že vážky na naši stranu převáží Martin Kanát, který hrál letos Kraj za CM a pohár za nás. Má neuvěřitelnou fazónu a pleská mu to i ve druhé lize. V pátek se určitě běžte podívat na Jerigo, kde dá Kany hattrick. Doufáme, že to budou hezké zápasy s Czech Made a přejeme soupeři štěstí.

Michal Bodanský (Czech Made): Vtípky stranou, ty přenechám tomu co prej má asi holku a prej ten tým co proti němu hrajem asi vede. Ač se klukům v kraji nedařilo, v poháru zatím neprohráli. Tak je na čase pokusit se něco na tom změnit. Pokusy budou hned dva.

Úvodní utkání sehrají Wankers s Czech Madem v neděli 5.3. od 18 hodin v hale 31. ZŠ. Odveta se koná v sobotu 11.3. od 16 hodin na Lokomotivě. Po tomto utkání tak už budeme znát oba dva postupující týmy do finále.