Foto

V neděli začíná futsalový Krajský přebor APF

V neděli 20. listopadu 2016 začíná zimní halová soutěž APF – Krajský přebor 2016/2017. V tomto roce se přihlásilo 16 týmů. Skončila mužstva SVE (Spojené Vesnické Emiráty) a No Limit Bar.

V minulých měsících se vedení APF snažilo projednat zda soutěže rozdělit na dvě halové soutěže (Krajský přebor a Krajská soutěž), ale nakonec k tomuto rozhodnutí komise nedošla a systém turnaje zůstane stejný jako v minulém soutěžním ročníku. Každý s každým jednokolově a play-off pro prvních 8 týmů. Vyřazovací část až do finále.

Loňskou sezónu vyhrál tým UFK Slavoj a finále si pro mnohé překvapivě zahrál tým FC Remi, který v základní části neukazoval výkony pro finále, ale na důležitou vyřazovací část pro většinu hráčů skončil velký fotbal a kluci jako parta udělala skvělý tým.

Neděle tedy otevře 8 zápasů, protože první dvě kola se budou hrát jen jednokolově. Od druhého kola čekají týmy dva zápasy v řadě, nebo s hodinovou pauzou. Pojďme si trošku připomenout týmy, které tuto soutěž hrají a také kdo v prvním kole proti sobě nastoupí. Můžete totiž znovu tipovat tyto zápasy v zimní TIPLIZE >> ZDE << a díky tomu vyhrát voucher na sportovní zboží od partnera APF JAKO Česká republika / jakojedenteam.cz.

Všechna utkání 1.kola se odehrají v hlavní hale TJ Lokomotiva Plzeň na Slovanech.

13:00 | CZECH MADE vs EXMET
V minulé sezóně se tým Chzech Made dostal v základní části na 2. místo a byl vyřazen ve čtvrtfinále týmem FC Remi. Exmet skončil před branou pro play-off na 9. místě.

14:00 | RABBIT PLZEŇ vs HUTCHINSON
Sezóna pro Rabbit i Hutchinson skončila po základní části. Rabbit obsadil 10. místo a Hutchinson 15. místo. I tak lze považovat oba týmy za nebezpečné, protože dokáží v některých zápasech ve kterých nejsou favoritem a o nic jim nejde bojovat a sebrat důležité body.

15:00 | FC ANT STUDIO vs FC SPLÁVEK
ANT studio celou minulou sezónu hrálo dobře, ale v posledních zápasech ztratilo a šance na play-off se vytratila a nakonec jen 12. místo se ztrátou 3 bodů na 8. Místo. Splávek již musí oželet neúčast Venci Koce a i bez něj to bude mít tým složité. V minulém roce skončil Splávek na 11. místě.

16:00 | FC KRIZE vs FC REMI
V tomto záapse je jasný favorit REMI. Tento tým se dokázal vytáhnout až do finále loňského roku, ale v základní části skončil na 7. místě. Půjde o to, jak se tento tým sejde. FC Krize měla v minulém roce u svého týmu bývalého Indossáka Martina Míku, ale i tak to nestačilo  a Krize obsadila 14. místo. U tohoto týmu je to o scházení stejné, jak se sejdou… zahrajou, větší počet zápasů však skoro bez střídání.

17:00 | FC RS vs BEE STING
Tým RSkářů v minulém roce předvedl standard a nakonec obsadil 13. místo. Bee Sting však šel po zajímavých výsledcích nahoru dolů, ale i když mnoho zápasů zvládl a překvapivě bodoval… stačilo to jen na předposlední 17. místo.

18:00 | PUMIDAS vs POBŘEŽÍ KOCOVINY
Pumidas v minulém roce skončil po základní části na 5. místě, postoupil do play-off, ale narazil na ve čtvrtfinále na Del Fuego Holýšov a prohrál. Tým Pobřeží Kocoviny vyhrál základní část, ale hned ve vyřazovací části ve čtvrtfinále prohrál v bitvě s lépe připraveným týmem Playmakerů. Překvapení bylo na světě. Jak bude tento tým bojovat letos, uvidíme v neděli.

19:00 | THE WANKERS vs UFK SLAVOJ
Další peprný souboj - Vítěz poháru vs Vítěz kraje! Wankers v minulém roce obhájilo pohár APF a znovu se střetne se Slavojem a to hned na začátek kraje. Další střetnutí můžou tyto dva čekal v Superpoháru. Zřejmě nejčastěji proti sobě hrající týmy v zimě. Wankers v minulém roce v základní části skončilo na 6. místě. Slavoj skončil na 3. místě. Ve čtvrtfinále by to nebylo ono a proto Wankers bylo vyřazeno právě Slavojem. Slavoj postoupil až do finále a tak utkání s Remi zvládl a získal mistra Krajského přeboru. Mistr však bude bez své silné opory Indossáka Mikiho Štrajta, který údajně převezme roli trenéra. Ondy Hrubý bude zřejmě nadále na střídačce, ale jako omilostněný hříšník se může vrátit do hry… rozdávat fa…, teda radost.

20:00 | FC PLAYMAKERS vs DEL FUEGO FC HOLÝŠOV
Playmakers v minulém roce v play-off přešel přes Kocovinu, ale v semifinále nestačil na Slavoj. V základní části skončil FCP na posledním postupovém 8. místě. Del Fuego Holýšov skončil v základní části na 4. místě, prošel ve čtvrtfinále přes Pumidas, semifinále už bylo moc a tým prohrál s Remi.