Foto
Organizace Pohár

Po Mikuláši startuje pohárová soutěž! Jak to vypadá ve skupinách?

Modul Servis Pohár APF 2019/2020

Již tento měsíc se den po Mikuláši rozběhne další ročník zimní pohárové soutěže. Tentokrát je pohár doplněn o nového sponzora a tím je firma Modul Servis.

Jak bude vypadat skupinová fáze? V listopadu se vylosovalo takto:

Skupina A: Tahouni, Dragonflies of Pilsen, FC Splávek, Hurikáni, Plzeňský ležák, The Wankers, AFK Hradiště 89, Tvoje máma, FC Persie

Skupina B: STB, 3 promile, FbC Bory 2010, FC Inter Plzeň, DTJ Klabava, FC Fighters, FC Blizzard, FC Vallecas, FC Jerigo 1994 Plzeň

Skupina C: BAF Žebrákův zen, Drebins Team, MD Elektronik C.F.   , Oranjes, Warriors, FC DAB, Palasio Plzeň, Tigons, FC Kojak

Pojďme si přiblížit propozice soutěže a také každou skupinu a její týmy pod drobnohledem. Propozice k soutěži najdete ZDE, ale z každé skupiny postupuje 5 nejlepších týmů a 1 nejlepší tým ze všech 6. míst. Ve skupinách se hraje každý s každým na jedno utkání, hrací doba je zkrácena na 1x25 min. V play off již standardně 2x25 min. Pozor pro týmy z nižších soutěží - nastoupit do utkání můžete jen s chrániči holení.

A jaké jsou týmy ve skupinách?

Skupina A má silné exkrajské Dragonflies a Splávek, dále dvojnásobného vítěze poháru APF tým Wankers, Tahouni, kteří ze skupiny každoročně postupují, Plzeňský ležák, který také často bojuje v této soutěži o postup. Tvoje máma, Hurikáni a Hradiště jsou šikovné týmy z nižších soutěží, ale půjde u nich v jakém složení budou chodit k zápasům. Persie může v soutěži překvapit a určitě bere soutěž jako zpestření zimní pauzy.

Skupina B má obhájce loňského prvenství, který vyhrál již podruhé za sebou a je tak favoritem i na letošní zisk. Ve skupině mu však bude dýchat na záda Inter, který získal titul v sezóně 2016/17. Tento rok však vyhlásil boj o titul a posílil velmi šikovnou ligovou sestavou. 3 promile v loňském roce až v semifinále a tak určitě také řeknou ve skupině své. Klabava je každý rok účastníkem poháru a bude jistě i tentokrát bojovat o postup. FC Fighters mohou být černým koněm skupiny B, protože venku i v loňském poháru se jim dařilo. Blizzard jistě jako tým z nejvyšší venkovní soutěže promluví. FbC Bory a Vallecas budou tak mít velmi těžké soupeře, ale zápasy přes zimu často týmům pomáhají v jarní části k lepším výsledkům.

Skupina C je nabité. Loňský finalista Kojak, ambiciózní Palasio, exkrajské Oranjes, šikovní FC DAB, bojovní Warriors, nebo Drebky, které dle sestavy můžou potrápit každého. Tigons mohou jako nováček překvapit, ale zřejmě budou doplácet na nezkušenost. BAF naplno celou zimu trénuje a jejich zlepšení je vidět každý rok i na výsledcích venku. Uvidíme jak letos v hale. MD Elektronik může jistě ve skupině soupeře potrápit a nakonec překvapit. Pravděpodobný scénář však bude Kojak proti Palasiu o první místo a boj o třetí pozici mezi Drebins, Warriors, Oranjes.

 

-MS-