Foto

Článek k dohrávkám a situaci před jarní částí sezóny APF

O tomto víkendu proběhly dohrávky podzimních kol. K vidění bylo několik zajímavých utkání a nebyla nouze ani o bojovné nasazení, které v jednom z utkání dokonce vyústilo ve rvačku! Právě z tohoto zápasu a dalších vybraných vám přinášíme report a informace o dalším dění v městských soutěžích. Je nám jasné, že některé týmy může mrzet, že se o nich nepsalo, ale výběr byl víceméně náhodný a doufáme, že se časem dostane i na ostatní. Dohrávky nám tedy uzavřely tabulky před jarní částí, která vypukne již tento víkend!

4. třídy

Začneme 4. třídami. Zde jsme sledovali utkání mezi týmy Do Ugandy jedou pandy a Levym výběrem, které jsou ve skupině A. Pandy byly v tomto utkání jakožto 1. tým tabulky jasným favoritem hrajícím proti 7. týmu, ale nechybělo mnoho k tomu, abychom byli svědky překvapení. V první půli Pandy vedly 3:1, avšak Levej výběr předváděl velice sympatický a týmový výkon, navíc byl jištěn skvěle chytajícím Jaroslavem Brůhou. Velikou aktivitu za Levej výběr vyvíjeli hlavně Martin Váchal a kapitán týmu Jan Sedláček a i díky nim se týmy nakonec po první půlce rozešly za stavu 3:3. Ve druhé půlce byly Pandy herně lepším týmem, ale díky brankáři a nebezpečným brejkům držel Levej výběr dlouho naději na bodový zisk. Bohužel pro Levej výběr nebylo využito několik velice slibně rozjetých šancí, což Pandy dokázaly potrestat a díky několika hezkým útočným akcím uhráli vítězství 6:4. Levej výběr však předvedl velmi dobrý výkon a i jeho hráči se shodli, že je pro ně daný výsledek uspokojivý.

Pandy tedy ve 4.A třídě potvrdily úlohu dominanta a upevnily v soutěži 1. příčku v tabulce, na které jsou s 27 body. 2. místo ve skupině drží Persie s 25 body. Ve 4.B třídě je na 1. místě TJ Plzeň Újezd s 27 body. O návrat do 3. třídy se v této skupině pokoušejí také (Ne)závislí. Postupové naděje má přes svůj název i Holá Beznaděj s doposud 19 body a Fotbalisti B, kteří tento týden v dohrávce porazili kontumačně Paradox a s 21 body se vytáhli na 3. místo.

3. třídy

Třetí třídy provázel do nedávné doby jistý otazník, který se týkal pádů do čtyřky. Jak již ale zmínil v našem rozhovoru minulý týden Michael Sinkule, týmy se v této sezoně žádných změn za chodu sezony bát nemusí a struktura soutěží se bude měnit až před příští sezonou.

Začněme tedy 3.A třídou, kde jsme sledovali velice zajímavé utkání mezi FbC Bory a SK VSP, které bylo poznamenáno hromadnou bitkou obou týmů. Vyhrocené utkání se dalo částečně čekat, oba dva týmy jsou v současné době v situaci, kdy nejsou daleko od příček vedoucím k pádu do nižší soutěže. Obě mužstva v tomto zápase vycházela z dobře zajištěné obrany a tak jak oba týmy dobře známe, hýřili velikou bojovností. Skóre zápasu otevřel za Bory v 5. minutě po celý zápas výborně hrající Patrik Mudra, který si vybojoval míč na lajně a střelou z hranice brankoviště uklidil balon o tyčku do brány. Chvilku poté mohly Bory přidat další branku, tentokrát by to byla ale vlastní branka a brankář Lukáš Ondřich naštěstí pro Bory dokázal včas zareagovat a situaci zachránil. V 9. minutě zápasu se však VSP již radovalo z gólu. Zpoza brankoviště se blýsknul hezkou střelou po zemi Jan Göttinger. Zápas doprovázelo několik tvrdých soubojů, ke kterým se rozhodčí stavěl poměrně benevolentně. Hráči VSP v celém průběhu utkání bránili velmi disciplinovaně a pozorně, ale nepodařilo se jim zastavit v 19. minutě borského Tomáše Ereta, který našel skulinku mezi nohami brankáře a dopravil jí balon do branky, čímž upravil skóre na 2:1 pro Bory. O minutu později mohl být zápas pro Bory ještě veselejší, ale Michal Sartorius přestřelil ve vyložené šanci branku.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy opět velmi bojovně, avšak i bojovnost má své meze a ty zde byly překročeny. Jeden z hráčů týmu VSP nakopl borského Jana Hrušku v souboji do hrudníku, což poškozený neunesl a neváhal protihráče napadnout několika údery, které posléze vyvolaly řetězovou reakci, do níž se zapojili skoro všichni hráči a vše se přeneslo do hromadné potyčky. Oba hráči, u kterých incident začal, uviděli od rozhodčího červenou kartu, kterou dostal i Martin Randa, když se pokoušel konflikt uklidnit, jeho zákroky nám však rozhodně nepřišly natolik tvrdé. Oba dva vykartovaní hráči z VSP trest přijali bez větších protestů a utkání už jen sledovali mimo prostor určený hráčům. To samé se však nedá říci o borském vykartovaném Hruškovi, ten se sice odporučil mimo klec, ale z bruslařské dráhy sprostě křičel až do konce utkání nejen na hráče VSP ale i na jejich partnerky. Na rozdíl od něj se však oba týmy po ukončení potyčky uklidnily a při hře 3 na 3 panovala na hřišti opět přátelská atmosféra. Poté, co byly oba dva týmy v plném počtu, se hra postupně zvedala a k vidění bylo mnoho šancí na obou stranách. Ve 45. minutě vyústila snaha VSP Auto ke krásnému posunutí míče patou na Filipa Roma a ten dal branku na 2:2. Bory však 3 minuty před koncem zápasu strhly výhru na svou stranu, když Josef Nosek krásně připravil šanci pro Ondřeje Žáka a ten se nemýlil. Za stavu 3:2 se VSP ještě rozhodlo pro power play, které však ztroskotalo hned ze začátku, když opět Ondřej Žák dopravil míč přes celé hřiště do prázdné branky a upravil tím skóre na konečných 4:2 pro Bory.

Bory se tak ve 3.A třídě opět o něco vzdálily sestupovým příčkám. Na posledním místě je v této skupině zatím FC TBC B s 6 body. Na předposledním místě je s 9 body Professional Building, který na 8. SK VSP ztrácí 1 bod. Soutěž je celkově velice vyrovnaná. Zatímco již zmiňované VSP má 10 bodů, vedoucí tým tabulky AC Shape má 19 bodů. V těsném závěsu za Shapem je s 18 body Nabídka dne a bodové rozdíly za 2. místem jsou minimální.

Ve 3.B třídě patří 1. příčka zatím týmu Hotchpotchi. Nadále je tabulka nesmírně zajímavá a vyrovnaná. Příkladem může být to, že BAF Žebrákův zen má na 2. místě náskok na 7. No Limit Bar C pouze 3 body. O záchranu se na jaře bude zcela zřejmě prát trojice týmů FC Veselá (7 bodů), West Sandwich Albion (6 bodů) a Kometa B (4 body).

I minulý rok se pral o setrvání v trojce až do posledního kola tým A bude hůř a až po uši je i letos ve 3.C třídě namočen do boje o záchranu. Tomuto tradičnímu účastníkovi městských soutěží bylo v sobotu soupeřem FC Monolulu, které se však bohužel sešlo jen ve 4 hráčích a tak se stalo v tomto utkání poměrně lehkým soustem. A bude hůř tím zaznamenalo v této sezóně nejen první výhru ale i první bodový zisk. I přes početní výhodu vypadalo však A bude hůř ze začátku utkání poměrně nejistě a soupeř si dokázal vytvořit několik slibných šancí, které zlikvidoval výborně chytající Petr Votýpka. Od první branky A bude hůř v podání Petra Čoupka začínalo však být pomalu jasné, že statečně bojující čtveřice hráčů Monolulu odejde z tohoto zápasu s prázdnou a týmy se nakonec rozloučily debaklem 14:1 ve prospěch A bude hůř. A bude hůř však i tak patří stále poslední příčka se ziskem 3 bodů a boj o záchranu jistě nebude jednoduchý. Kapitán týmu Roman Liška se však nechal slyšet, že záchraně stále věří a tým je odhodlán bojovat. Na paty dýchá A bude hůř týmům STB (6 bodů) a FC Monolulu (7 bodů). Naopak na 1. místě je Dream Team s 25 body. Náskok Dream Teamu je poměrně velký, ale minimálně boj o druhé místo bude jistě ještě napínavý. Na 2. místě je AC Bolevec 2012, který má stejně jako 3. FC Snipers 16 bodů. Tato dvojice je následována Splávkem C a Sokolem Vejprnice, ti mají shodně 15 bodů.

2. třídy

Ve 2.A třídě vévodí celé soutěži sympaticky hrající Dragonflys of Pilsen, kteří po výhře 9:2 nad Novou vsí mají na svém kontě již 27 bodů.  Dragoni jsou následováni Brushem, který je po dvou výhrách o tomto víkendu na 2. místě tabulky s 19 body. První dva týmy jsou v soutěži nováčky a hlavně u Dragonů je velmi pravděpodobné, že se dočkají postupu o soutěž výše i letos. O pouhý 1 bod za Brushem je na 3. místě Camerlengo CF, které ve víkendové dohrávce ztratilo body právě s Brushem, když mu podlehlo 3:2. S 15 body je na 4. místě tabulky Del Fuego FC Holýšov B, jenž v dohrávce porazil Stars 3:2. Ani v případě rezervy Del Fuega není postupovým nadějím rozhodně konec. Naopak právě Stars budou dost možná zavlečeni do boje o záchranu, i když tento víkend podali proti Holýšovu dobrý výkon. Aktuálně jim patří 8. příčka (již poslední zaručující záchranu), na které jsou s 9 body. Na sestupových příčkách jsou zatím Kometa se 7 body a FC 11° Excelent se 4 body.

Ve 2.B třídě jsme sledovali duel mezi 1. týmem tabulky Zlomeným kolem a Palasiem, kterému do dohrávky patřila 4. příčka. Bezprostředně před začátkem utkání se hráči Zlomenýho kola ještě vyptávali rozhodčího, s kým že to vlastně budou hrát a název nováčka dvojky jim byl velkou neznámou. Stále se zlepšující Palasio však v tomto zápase potvrdilo, že se dokáže měřit i s lídrem tabulky. Hra začala poměrně opatrně. Zlomený kolo hrálo velmi chytře, prezentovalo se poctivou obranou a do útoku jeho hráči přecházeli hlavně středem hřiště. Hlavně ze začátku prvního poločasu rozjížděli hráči Zlomenýho kola slibně vypadající útočné akce, ale obrana Palasia si počínala velice dobře. Směrem dozadu lze z Palasia pochválit hlavně Davida Součka a proti robustním hráčům Zlomenýho kola výborně bojujícího Ondřeje Svítila, který si i přes váhové a výškové manko dokázal skvěle poradit. Palasio mělo ze začátku menší problémy s rozehrávkou a hrálo zejména po stranách. V prvním poločase jsme mnoho vyložených šancí neviděli a až kolem 20. minuty utkání jsme viděli první branku, která se podařila vstřelit Palasiu, když Martin Hejkal výborně vyvezl míč po straně a nahrál před branku skórujícímu Martinu Kyptovi. S velkým štěstím se Palasiu podařilo skórovat i o pár minut později, když se Dominik Štolle nečekaně dostal k balonu a po nastřelení tyčky ještě dokázal uklidit míč do branky. Začátek druhé půle zachytil hráče Zlomeného kola v poměrně pasivním rozpoložení, čehož Palasio dokázalo využít a po devíti minutách hry dával branku na 3:0 za Palasio Radek Čimera. Zlomený kolo však nic nevzdalo, na vývoj hry zareagovalo velice dobře, když se rozhodlo pro power play, při jehož začátku Palasiu hráči Zlomeného kola velmi dobře zatápěli. Brankáře v poli nahradil Jiří Svoboda a svou úlohu zvládal po celou dobu na výbornou. Po chvilce hry bez brankáře se Zlomenýmu kolu povedlo zpoza brankoviště vstřelit branku, jejím autorem byl Jiří Maxa. Palasio od inkasování první branky působilo nejistým dojmem a po chvíli přišel od Zlomenýho kola další gólový úder. Tentokrát se střelou z poměrně velkého úhlu prosadil opět Jiří Maxa. Palasio se však dokázalo zvednout a hra se začala opět vyrovnávat. Ve skvělé šanci se 4 minuty před koncem objevil obránce Palasia Dominik Štolle, který mohl míč dostat do prázdné branky, byl však faulován zezadu a rozhodčí trošku překvapivě za zákrok udělil jen žlutou kartu. Dominik Štolle se v dalších minutách ukázal jako klíčový hráč celého utkání. Po neshodách s dobře hrajícím Jiřím Maxou viděli oba hráči žlutou kartu a o pár minut později byl Dominik Štolle velice rázně varován rozhodčím, aby své chování mírnil, nebo půjde předčasně do sprch. Varování vzal Dominik Štolle vážně a to se pro Palasio ukázalo jako klíčové, protože to byl právě on, kdo 2 minuty před koncem zasadil v podobě 4. branky Palasia Zlomenýmu kolu definitivní tečku a týmy se nakonec rozešly za stavu 4:2 pro Palasio.

Palasio se tak přiblížilo špičce tabulky ve své skupině a Zlomený kolo se muselo po této dohrávce rozloučit s 1. příčkou, na které je nyní tým FC Playmakers Plzeň B s dosavadním ziskem 20 bodů. Na 2. místě je Zlomený kolo s 19 body následované 3. Palasiem s 18 body. Situace ve 2. B třídě je všeobecně velice vyrovnaná. Hezkou podívanou byl ve víkendových dohrávkách i zápas mezi Moes a Playmakers B, kde Moes dali částečně zapomenout na nepovedený konec sezony. Byť Moes prohráli, podali dobrý týmový výkon a jejich boj o záchranu by tak jistě nemusel být úplně ztracen. V současné době patří Moes poslední příčka s dosavadním ziskem 3 bodů, předposlední Hurikáni mají 7 bodů a následují Oranjes s 9 body.

1. třídy

1.A třídu vede tým SK Šeptem, který má na svém kontě 21 bodů. S 19 body se v závěsu drží Autobahn. Od 7. do 10. místa nejsou rozdíly v tabulce mezi týmy vysoké. 7. Bee Sting B vejde do jarní části s 8 body. Béčko Bee Stingu je poté následováno týmem Napalm (7 bodů), Plzeňským ležákem (5 bodů) a 4 body majícím FC Orge.

Podzimní část 1.B třídy se stihla odehrát celá a tak zde nebyla žádná dohrávka. Týmy tak již déle ví, s jakým bodovým ziskem budou vstupovat do jarní části soutěže. Tabulku vedou o skóre The Wankers B, kteří mají stejně jako Green Rebels 19 bodů. Čelo soutěže je velice vyrovnané, protože 3. Krvavá Tlačenka ztrácí na první duo pouhý bod. První trojici má na dostřel i FC Blizzard, který má na svém kontě 17 bodů. I boj o setrvání v soutěži bude nesmírně zajímavý. Pomyslný nůž na krku má Exmet B, jemuž patří se 4 body poslední příčka. Od předposledního 9. místa dělá až do 7. místa rozdíl pouze skóre, protože Tahouni, FC Psycho B i FC Důraz mají shodně 10 bodů. Ti mají na dostřel 6. tým tabulky, kterým je s 11 body No Limit Bar B mající před sebou na 5. místě tým FC Krize B s 12 body. 1.B třída tak bude jistě ještě velice zajímavá.

Městský přebor

Městský přebor nabídl minulý rok poměrně zajímavou bitvu o první příčku. Letos je tomu před jarem tak, že 1. pozice patří týmu FC RS B, který v dohrávce remízoval s béčkem Czech Madu, když dotáhnul výsledek z poločasového 0:2 na konečných 2:2. FC RS B má na 1. místě nyní 27 bodů. 2. místo patří Kojaku, který má 24 bodů. Czech Made B má na 3. místě 23 bodů shodně se 4. Lochotínem. Na opačném pólu tabulky se nachází tým FC Psycho s dosavadním ziskem 3 bodů na poslední 12. příčce. Po 8 bodech mají 11. Do Dna a 10. FC Splávek B. Boj o záchranu se však může ještě týkat v tabulce 9. týmu FK Výkop, ten má 11 bodů a je v tabulce o 1 bod za Pumidas B.

Tolik tedy info k dohrávkám a k situaci před jarní částí sezóny v městských soutěžích. Přejeme Vám všem, aby vám dělal futsal na jaře radost. Doufáme, že zažijeme na jaře v plzeňském futsale co nejméně vyhrocených situací, co nejméně zranění a že se na konci sezony všichni ve zdraví a spokojenosti sejdeme na námi pořádané akci, kde se budeme loučit s uplynulou sezónou. Také si dovolujeme připomenout, že naši kolegové z ligového Interobalu vstupují poprvé v historii klubu i plzeňského futsalu do play-off nejvyšší soutěže v ČR. Soupeřem Interobalu je Slavia Praha, která bude těžkým soupeřem a kluci budou určitě vděční za podporu. Tak neváhejte a doražte! Ke každé vstupence bude pivko zdarma, čekáme soutěže a taky se můžete podívat, jak se ten futsal hraje pár soutěží nad námi. Více aktuálních informací najdete na stránkách klubu www.futsalplzen.cz