Asociace plzeňského futsalu o.s.

• 5.7.2018 - Založena nová sezona 2018/2019

V administraci byla založena nové sezona a je možné upravovat soupisky. Startovné pro městské soutěže stanoveno na 7500Kč.

• 21.6.2018 - Nejbližší zasedání DK APF

Nejbližší zasedání DK APF se koná ve čtvrtek 30. 8. 2018 od 17:00 v Cardinal Clubu (Kardinála Berana 1027/10, Plzeň). V případě vyloučení je hráč nebo zástupce týmu povinen se na jednání DK dostavit.

• 2.9.2017 - Chybějící registrační průkazy

Prosím o nahlášení chybějících (nebyly Vám vyrobeny) nebo ztracených registračních průkazů na email bel@futsalpm.cz.

VYHLEDÁVÁNÍ

Report finálových utkání APF

UFK Slavoj krajským šampionem, The Wankers obhájce titulu: dvě finále, dva příběhy, dvě dramata, dva hrdinové a dva vítězové

Vyvrcholení halové futsalové soutěže Plzeňského kraje hostila v neděli Sportovní hala TJ Lokomotiva. Do finále Poháru Asociace plzeňského futsalu se ze třiceti týmů prokousal loňský obhájce The Wankers a proti němu Inter Plzeň, po druhé do finále Krajského přeboru se probojoval UFK Slavoj, loňský vícemistr a proti němu překvapení play-off, sedmý tým po základní části, FC Remi.

Pohárové finále začalo bez zbytečného taktizování. Ve druhé minutě nepohlídala obrana obhájce Grubra a ten z blízka nasadil brankáři Sinkulemu housky, 1:0 pro Inter. V bojovném zápase plném soubojů, ale i chyb a protiútoků Wankeři postupně přebrali iniciativu a otočili. V desáté minutě trefil levou šibenici Dobiáš, v patnácté pravou Kovařík, na obě branky nahrával agilní Malý. Černorůžoví obhájci Likem trefili ještě tyč, ale do půlky další branku nepřidali. Těsně před koncem se probral i Inter, tutovku Chvojka napálil těsně vedle, při následném velkém tlaku v nepřehledné situaci zachránil svůj tým hned několikrát Sinkule, poločas tak skončil 2:1 pro obhájce.

Ten hned na začátku druhé půle rázně vykročil k vítězství, nejprve se trefil mezi nohy brankáři Šlaufovi Malý, ve 32. minutě už na 4:1 zvýšil mladý ligista Like. Inter se s tím ale nesmířil a zahrál neuvěřitelných 8 minut, během kterých svého soupeře přikoval k vlastní bráně. Sinkule musel několik střel vyrazit, ale v obrovském tlaku třemi slepenými brankami v rozmezí tří minut Inter vyrovnal na 4:4 a tak se ve 40. minutě začínalo nanovo. První dvě branky dal Jan Chvojka, vyrovnávací Jan Šebek. Až za nerozhodného stavu se Wankers zase probral, Malý trefil tyč a Likeho  samostatný únik vychytal brankář Šlauf. Obhájce chtěl rozhodnout před koncem normální hrací doby, ale naopak Sinkule musel svůj tým zachraňovat před dorážkou Šebka. Těsně před koncem sáhl za záchranou brzdu Jan Chvojka a dostal druhou žlutou kartou, šest vteřin před koncem ale ze standartky Wankers byla jen střela vedla a tak následovalo prodloužení.

To začalo logickým náporem obhájce z The Wankers, kteří měli téměř ještě necelé dvě minuty výhodu hráče v poli po vyloučení Chvojky. Inter ale dobře bránil a když měl míč, uměl si ho pokrýt a z přesilovky tedy nic moc nebezpečného nebylo a ani ve zbytku prvního pětiminutového prodloužení se nikdo do velké šance neprobil. Na začátku druhé pětiminutovky oba týmy zkompletovaly pátý faul a hrálo se tedy opatrně, s cílem hlavně nefaulovat. Diváky probral nejprve kapitán Interu Libor Chvojka, ten obral soupeře o míč a šel sám na Sinkuleho, kterého přehodil, s ním ale těsně i branku. Na druhé straně si dvě minuty před koncem vzal míč rychlík Like, prošel zleva prostředkem přes tři hráče a křižnou střelou k tyči trefil rozdílovou branku na 5:4! Vyhráno ale nebylo, Inter si vzal oddechový čas a začal hrát s pěti hráči v poli. Zamkl tak Wankery a několikrát situace "smrděla" gólem, ale s pomocí obrany Sinkule vše vyřešil. Ve velmi dramatických posledních vteřinách Wankers útočníka Interu v dobré pozici fauloval a dvě vteřiny před koncem se kopala desítka! Exekutor Šebek využil ještě pravidel a míč kopal přímo z místa přestupku, tedy asi sedm metrů od branky dva metry od prostředku, ránu ale Sinkule vyrazil, stal se tak hrdinou okamžiku a zápasu, tým Wankers se na něj sesypal a začal slavit obhajobu vítězství v poháru APF.

Ve finále Krajského přeboru se po druhý rok po sobě představil univerzitní tým UFK Slavoj, který loni nestačil na kluky z týmu Do Dna. Proti nim si účast vybojoval tým FC Remi. Ten nejprve překvapivě v play off vyřadil druhý  tým tabulky Czech made, následně si poradil i se čtvrtými Del Fuego Holýšov. Po opatrném začátku začal mít navrch univerzitní Slavoj, jeho profesorská kombinace vedle ale jen k náznakům šancí a střelám z dálky, tak se předvedlo Remi. V deváté minutě nejprve tutovku zblízka neproměnil Grambal, o chvíli později ale Remi rozebralo univerzitní obranu a do prázdné dával Vohrna, 0:1. Slavoj ještě přitvrdil a tlačil, Remi ale bránilo velmi pozorně. Před koncem poločasu si Slavoj začal vypomáhat i s brankářem, ale právě to Remi potrestalo. Rout se zmocnil míče u své branky, obhodil si posledního hráče Slavoje a pohodlně dával do prázdné, 0:2. Slavoj ale pokračoval ve hře bez brankáře s pěti v poli a dokázal půl minuty před přestávkou snížit na 1:2. z levého úhlu napálil míč do šibenice Vaněček.

Druhá půle se hrála prakticky na jednu branku. Slavoj tlačilo, Remi pozorně bránil. Tlak Slavoje byl chvílemi už zoufalý, držel míč, střílel, ale nedokázal vymyslet nic překvapivého, až ve 47. minutě Petrů našel vysokým míčem Pavlíka, který hlavou uklidil míč do brány, aby o půl minutky později opět Pavlik a opět hlavou otočil na 3:2! Dlouhé obléhání branky Remi tak mělo svého vysvoboditele. Remi si ihned vzalo oddechový čas a začalo hrát power play. Najednou museli oni útočit a ukázali, že to umí. Slavoj měl problémy a obrana několik situací zvádla se štěstím. Langer ze Slavoje zkusil štěstí přes celé do prázdné, křičel už radostí, ale trefil jen boční síť. Remi dál tlačilo, ale ke gólu to nevedlo, tak těsně před koncem ale míč ukradl Petrů a do prázdné branky tři vteřiny před koncem rozhodl, 4:2. UFK Slavoj, šampion univerzitních futsalových klání, dokázal vyhrát i pohár pro šampiona Plzeňského kraje.